Kategori
Uncategorized

Paloka-Yuri Kimit: Pra zonja ambasadore, shqiptarët të votojnë të korruptuarit!

Deputeti demokrat, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratës së ambasadores së SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim.

Deputeti demokrat, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratës së ambasadores së SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim.

Paloka ka publikuar foto të takimeve të Yuri Kim me drejtues të PS-së dhe qeverisë së saj, të cilët janë akuzuar si të përfshirë zyrtarë në skandalin e inceneratorëvë.

Reagimi i Edi Palokës:

Pra sipas jush zonja ambasadore, shqiptaret duhet te votojnë kandidatët e këtyre…?!!

Këta shqiptarët i njohin mirë po dhe ju zonjë, sikur vetëm skandalin e fundit të inceneratorëve të kishit ndjekur, do e dinit po aq mirë se kush janë të korruptuarit e kryekorruptuarit në këtë vend.

Vërtetë nuk e kuptoni se kështu nuk po bëni gjë tjetër, veçse po dëmtoni imazhin e vendit që përfaqësoni përpara një populli që atë vend e adhuron pikërisht për vlerat dhe parimet që përfaqëson e jo vetëm për historinë që na lidh?!

Keni thënë dikur se ka nga ata që përpiqen të prishin marrëdhëniet midis SHBA dhe shqiptarëve!

Po ju them sot, se askush më shumë se ju nuk po përpiqet ta bëjë një gjë të tillë duke u vënë në krah të një qeverie që vetë Departamenti juaj i Shtetit e ka cilësuar si më të korruptuarën në rajon

Democrat MP Edi Paloka responded to the statement of the US Ambassador to Tirana, Yuri Kim.

Paloka has published photos of Yuri Kim’s meetings with SP and its government leaders, who have been accused of being officials involved in the incinerator scandal.

Edi Paloka’s reaction:

So according to you, lady ambassador, Albanians should vote for the candidates of these…? !!

These Albanians know them well, yes, and you, madam, if only you had followed the latest incinerator scandal, you would know just as well who are the most corrupt and the most corrupt in this country.

Do you really not understand that you are not doing anything else, but you are damaging the image of the country you represent in front of a people who worship that country precisely for the values and principles it represents and not only for the history that connects us ?!

You once said that there are those who try to disrupt relations between the US and Albanians!

I am telling you today that no one more than you is trying to do such a thing by siding with a government that your own State Department has described as the most corrupt in the region.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s