Kategori
Uncategorized

Presidenti Kroat,Milanoviç: Urime Pavarësisë dhe përvjetorit të shpalljes së Republikës së Kosovës.

Kam kënaqësinë e veçantë me rastin e festës së Pavarësisë dhe përvjetorit të shpalljes së Republikës së Kosovës, në emër të qytetarëve të Republikës së Kroacisë dhe në emrin tim personal, t’ju dërgoj urimet e mia të përzemërta.

President i Republikës së Kroacisë

Ajo. Vjosa Osmani-Sadriu Presidente e Republikës së Kosovës

Zagreb, 17 shkurt 2022

I nderuar zoti President,

Kam kënaqësinë e veçantë me rastin e festës së Pavarësisë dhe përvjetorit të shpalljes së Republikës së Kosovës, në emër të qytetarëve të Republikës së Kroacisë dhe në emrin tim personal, t’ju dërgoj urimet e mia të përzemërta.

Ju uroj juve dhe të gjithë qytetarëve të vendit tuaj mirëqenie dhe prosperitet, me bindjen se së bashku do ta kapërcejmë këtë sfidë të madhe të shkaktuar nga pandemia e virusit COVID-19 dhe do t’i kthehemi jetës normale sa më parë.

Kroacia dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera dhe miqësore dhe besoj se do të vazhdojmë të punojmë së bashku për të forcuar bashkëpunimin tonë, duke përfshirë edhe atë ekonomik ku ka potencial të madh në shumë sektorë. Një vend të spikatur në këtë zë bashkëpunimi mes dy vendeve tona në forcimin e stabilitetit, sigurisë dhe bashkëpunimit në Evropën Juglindore.

Ju lutemi pranoni, zotëri, sigurinë e konsideratës sime më të lartë.

Zoran Milanovic

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s