Kategori
Uncategorized

”Në Kosovë, Soros ka investuar 50 milionë dollarë në përpjekje për të fituar kontrollin e Trepçës, ku rezervat atje vlerësohen rreth 5 miliardë dollarë”.

Hajro Cini Kanada /

Gazetari Neil Clark vuri në dukje për Sorosin se

“Përfundimi i trishtuar është se me gjithë citimin e tij liberal të Popper-it, Soros e konsideron një shoqëri ‘të hapur’ jo nëse respekton të drejtat e njeriut dhe liritë themelore, por nëse është ‘e hapur’ për të dhe bashkëpunëtorët e tij për të fituar para.

Dhe, me të vërtetë, Soros ka bërë para në çdo vend që ka ndihmuar për të vlerësuar ‘open’.

Në Kosovë, për shembull, ai ka investuar 50 milionë dollarë në përpjekje për të fituar kontrollin e kompleksit të minierës së Trepçës, ku ka rezerva të mëdha të arit, argjendit, plumbit dhe mineraleve të tjera që vlerësohet të kenë vlerë rreth 5 miliardë dollarë”.

“The Man behind the Curtain” (faqe 15) i shkrimtarit Matt Palumba

Ky është shkaku pse lakeu i Sorosit Blinken shpalli non-grata Dr. Berishën.

Ja pse kriminelët Thaçi, Edvin K. Rama dhe patericat e tyre Isa Halèja dhe Basha (edhe ky kriminel) janë anti-kombëtarët më të rrezikshëm në trojet shqiptare.

Dokumenti …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s