Kategori
Uncategorized

Martin Henze: CDU në kontakt të vazhdueshëm me Berishën, në Berlin nuk dëgjon asgjë për Bashën

Henze: Jam i njohur me Bashën dhe kam një konkat të ngushtë me të, por në Berlin nuk kam dëgjuar asgjë për të.

Nuk e di se çfarë bën dhe vepron ai.

Ky është një problem i madh.

Tabaku ishte javën e shkuar në Berlin dhe ajo na bëri me dije se nëse ne mund të ndërhyjmë dhe se nuk ka probleme në vendin tuaj, sepse Berisha është i përjashtuar.

Në ishim të gjithë shumë të surprizuar nga ky njoftim i Tabakut.

Në një intervistë ekskluzive për RTV Ora, këshilltari ekonomik i CDU-së, Martin Henze u shpreh se ka kontakte me Bashën dhe me Berishën.

Ai tha se është e rëndësishme që proceset demokratike të vazhdojnë në PD dhe se i kanë parë me vëmendjen ngjarjet e 18 dhjetorit

Henze: Jam i njohur me Bashën dhe kam një konkat të ngushtë me të, por në Berlin nuk ka dëgjuar asgjë për të. Nuk e di se çfarë bën dhe vepron ai. Ky është një problem i madh. Tabaku ishte javën e shkuar në Berlin dhe ajo na bëri me dije se nëse ne mund të ndërhyjmë dhe se nuk ka probleme në vendin tuaj, sepse Berisha është i përjashtuar. Në ishim të gjithë shumë të surprizuar nga ky njoftim i Tabakut.

Edhe me Berishën jemi në kontakt të vazhdueshëm dhe me PD-në. Është e rëndësishme që proceset demokratike të vazhdojnë në PD. I kemi parë me vëmendjen ngjarjet e 18 dhjetorit dhe konstatuan që ata anëtarë kërkohen që të jenë në poste drejtuese. Jemi në kontakt me Berishës në mënyrë të vazhdueshme

Në një intervistë ekskluzive për RTV Ora, këshilltari ekonomik i CDU-së, Martin Henze u shpreh se ka kontakte me Bashën dhe me Berishën.

Ai tha se është e rëndësishme që proceset demokratike të vazhdojnë në PD dhe se i kanë parë me vëmendjen ngjarjet e 18 dhjetorit

Henze: Jam i njohur me Bashën dhe kam një konkat të ngushtë me të, por në Berlin nuk ka dëgjuar asgjë për të. Nuk e di se çfarë bën dhe vepron ai. Ky është një problem i madh. Tabaku ishte javën e shkuar në Berlin dhe ajo na bëri me dije se nëse ne mund të ndërhyjmë dhe se nuk ka probleme në vendin tuaj, sepse Berisha është i përjashtuar. Në ishim të gjithë shumë të surprizuar nga ky njoftim i Tabakut.

Edhe me Berishën jemi në kontakt të vazhdueshëm dhe me PD-në. Është e rëndësishme që proceset demokratike të vazhdojnë në PD. I kemi parë me vëmendjen ngjarjet e 18 dhjetorit dhe konstatuan që ata anëtarë kërkohen që të jenë në poste drejtuese. Jemi në kontakt me Berishës në mënyrë të vazhdueshme.

Henze shtoi se CDU nuk mund të bëjë një negocim mes të dyja palëve në PD, pasi Basha dhe Tabaku i kanë siguruar atij se nuk ka probleme me PD-në.

Henze: Në do të bënim një negocim vetëm nëse të dyja palë do ta donin këtë gjë, por Basha dhe Tabaku shprehen se në vendin tuaj nuk ka probleme me PD-në, pasi janë të legjitimuar atëherë nuk ka baza për të bërë një gjë të tillë. Duhet ta duan të dyja palët e partisë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s