Kategori
Uncategorized

Kur pret ti bihen bolet Dashit.

Lulzim Basha pret !

I ka humbur buzqeshja, tani nuk buzqesh, por trash zërin e ngjyrrur dhe gërthet.

Priti të bëhej jo vetëm lider i opozitës, por edhe kryeminister.

As njëra, as tjetra.

Problemi i tij është se atje ku e çoj Shaljani i Gridës, për të shtënë fall me kafe, Ferdane fallxhorja, mbasi e pa mirë e mirë, (finxhanin) i kish thënë.

Gaxhi, je pak axhami, por do rritesh, do bëhesh i madh .

Por duhet të presësh ca …dhe të ruash dashin e këmborës kur ti bihen bolet përdhe .

Do i marrësh, pa i pastruar fare …

dhe…

Do ti hash siç janë ….

Duke i ngrënënè në gjysëm hënë, do ngresh sytë nga hëna dhe do përsëritësh nëntë herë lutjen:

”Zoti madh më bëj duva isha dele më bëj ka ” …

Ndaj dhe Ai.

Ata, Ato pas tij, po presin të bien përdhe bolet e Dashit dhe ti marrin…

Atëhere prit, dhe prisni …

Bolet e Dashit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s