Kategori
Uncategorized

Jo më Çadra, Rama dhe policia, por as brekët e hekurit stë bëjnë dot më derman .

Vezët e prishura mbi kokën tënde, janë veprimet më të pakta të reagimit të demokratëve ndaj teje.

Shite të Ardhmen,

Marveshjet e tua të fshehta, dhe tenderat e kunatit të morën peng.

Si peng shite zgjedhjet lokale, humbe zgjedhjet e përgjithshme, i mashtrove dhe shite demokratët, duke i lënë plot 12 vjet në opozitë, më në fund për interesat e tua, shite edhe bashkpuntorët …

Loja e jote mori fund.

Nuk të promovon, as të mbron dot më Rama me marveshje, tendera dhe policë,

Nuk të mbron dot as guvernatorja Kim me, kërcënime dhe deklarara Bari.

Nuk të mbrojnë dot as Bardhat, Gjekmarkajt, Gridat, apo Sallhanat

Nuk të mbrojnë dot as analistët e incernatorëve.

As maskat maskat që mbledh rreth vetes, hajdutët apo trafikantet e drogës që po i emëron nuk të mbrojnë dot më …

Je peng !

Ti ja preve biletën vetes !

E vetmja zgjidhje e jotja ”e ndershme” nëse do quhet e tillë është ikja.

Ikë të shpëtosh milionat euro të marveshjeve dhe tenderave.

Ikë të shpëtosh dhe kunatin nga drejtësia e nesërme, nga tenderat abuzivë me narkoqeverinë.

Ikë të shpëtosh dhe kokën nga vezët e prishura, se fytyrën e ke sterrë …

Ikë të shpetosh dhe nga lukunia e hijenave të natës që për një copë kërrmë, të ndjekin të ledhatojnë, por dhe të shker… shkër…dhejnë nga pak, nga pas .

Helmi dhe dhuna e ideuar nga ju me ndihmën e Ramës drejt demokratëve në shtëpinë e tyre nuk ta fal kush …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s