Kategori
Uncategorized

PD -Angli : Antarësia shkarkon bisht-kryetarin e Bashës.

DEKLARATE:

Shkarkohet Kryetari i PD-së Dega Britani e Madhe.

Duke pare zhvillimet e fundit brenda Partise Demokratike dhe me kerkesë te pjesës më të madhe të anetareve, mblidhet Kryesia e PD-së Dega Britani e Madhe.

Nje pjese e anetareve ngrenë shqetesimin, pasi kishte kohë ku Kryetari i Degës i kishte bllokuar ne rrjetet sociale dhe pikërisht në FB. Duke pare që vete Kryetari e kishte ndarë rrugën politike, me pjesen më të madhe të anetareve të kryesisë, nuk kishte mbetur asgjë tjetër vetem ana formale për shkarkimin e tij dhe si rrjedhojë sot me Dt.16/01/2022, në mënyre unanime u votua për perjashtimin e z.Naim Hasanit si Kryetar i Deges së PD-së Mbreteri e Bashkuar.

-Kryesia perbehet nga 15 anetar, perjashtuar Kryetarin.

-9 anetar kanë qënë prezent:

Shkelzen Rustemaj

Enkeled Omi

Arjan Borufi

Lutfi Vata

Davida Deda

Shkelqim Plisi

Sokol Ndosha

Jeta Muslija Rustemaj

Sadri Lushaj

Një anetar për arsye shendetesore ka qënë online : Imanuel Caushi

3 anetar nuk kanë marrë pjesë në mbledhje:

Gazmend Cufaj,Leda Bona,Halil Kabashi.

-2 anëtar kanë dhënë doreheqjen:

Elenica Mishto dhe Perparim Pavdeja.

Kryesia e Deges PD Britani e Madhe

Sekretar Organizativ i Deges

Shkelzen Rustemaj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s