Kategori
Uncategorized

Lulzim Basha nuk mund te na shitet si politikan i deshtuar, që nuk mundi te sillte PD-ën në pushtet!Atij i duhet hequr, çjerrur maska si bashkëpunëtor i devotshëm i pushtetit kriminal të Rilindjes.

Aktivisti / Zirkon Disha .

Lulzim Basha nuk mund te akuzohet se nuk solli ne pushtet PD!

Lulzim Basha ne 8 vite opozite ka marrë vendime të cilat kanë rrënuar çdo aksion, çdo kauzë e cila ka buruar nga aktivistët, qytetarët, madje dhe nga vetë anëtarët e partisë që ka drejtuar.

Lulzim Basha ka dorëzuar çdo mekanizëm demokratik tek kundërshtarët politik. (ka patur mungese koherence ne vendimmarrje dhe shpesh kontraditore me deklaratat publike)


Partia Demokratike nen drejtimin e tij ka funksionuar si kompani ofshore, duke vendosur individ te lidhur me se shumti me familjen e tij se me strukturat e partise.

Ditën që kryetarët e bashkive dhe keshillat bashkiak nisën punën si “të zgjedhur”, Lulzim Basha duhej të largohej nga politika dhe te gjykohej si nje “politikan i kompromentuar” qe i sherben qellimeve te errëta të një pushteti abuziv.

Departamenet ne Partine Demokratike duhet te zbardhin urdherat, detyrat dhe raportet te cilat Lulzim Basha ka dhene gjate kohes qe ai ka drejtuar kete parti.

Partia Demokratike nuk mund te kete nje Fytyre te re, pa zbardhur axhendatr ndjekura ne 8 vite opozite, vecanërisht ato të 4 viteve te fundit!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s