Kategori
Uncategorized

Yuri Kim, një problem jo vetëm në shqipëri, por edhe për komunitetin ndërkombëtar.

Martin Henze /

Rasti i problemit ndërkombëtar Yuri Kim, një problem për komunitetin ndërkombëtar. Ambasadorja amerikane Kim, në Tiranë, po bëhet gjithnjë e më shumë një detyrim, edhe nga këndvështrimi europian.

Duke mos respektuar të drejtën ndërkombëtare, ajo angazhohet në punët e brendshme të Shqipërisë, ndërhyn në punët e partive politike, destabilizon strukturën politike të Shqipërisë dhe partitë me autokratë të korruptuar që janë politikisht përgjegjës për ekzekutivin më të korruptuar dhe trafikun e drogës, në Evropë dhe për Veprime të paligjshme si ai i deputetit Basha dhe për manipulimin e zgjedhjeve, të papranueshme për Europën.

Ambasadori francez tregon se si duhet respektuar ligjet ndërkombëtare, nga pikëpamja gjermane ky qëndrim bazë i ambasadorit francez është i saktë, bravo.

The international problem case Yuri Kim, a problem for the international community. US Ambassador Kim, Tirana, is increasingly becoming a liability, also from a European perspective.

Disregarding international law, she engages in the domestic affairs of Albania, interferes in the affairs of political parties, destabilises the political structure of Albania, and parties with corrupt autocrats who are politically responsible for the most corrupt executive and drug trafficking , in Europe and for illegal actions such as that of MP Basha And for the manipulation of elections, unacceptable to Europe.

The French ambassador shows how to comply with international law, from a German point of view this basic attitude of the French ambassador is correct, bravo.

Publikim i z.Henze …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s