Kategori
Uncategorized

Ambasadorja Franceze, Barsacq: Ambasadorët nuk kanë pse të vendosin për shqiptarët

Jo të gjithë ambasadorët joshen me leket e drogës, dhe përdoren nga narkoqeveria !

Jo të gjithë ambasadorët futin undët edhe atje ku nuk ja u lejon konventa e Vjenës .

Jo të gjithë ambasadorët përdoren nga soros për të shkatërruar demokracitë e brishta …

Pra janë dy gjëra njëkohësisht: ndërhyrja e të huajve nxitur nga dëshira e një shteti të ri të marrë konfirmin se po vepron mirë, dhe nga ana tjetër kritika ndaj kësaj ndërhyrjeje.

Unë jam tepër e kujdesshme dhe ne nuk kemi pse të vendosim në vend të shqiptarëve”, u shpreh Barsacq.

Ajo shtoi se ambasadorët duhet të shërbejnë shtetin e tyre në vendin ku e përfaqësojnë, dhe të shërbejnë më shumë si këshilltarë, sicc parasheh misioni i tyre.

Ne te njejten linje ishte edhe ambasadori Soreca ….

“Nuk duhet harrur për më tepër se një diplomat, edhe pse mund të flasë mirë gjuhën, të njohë historinë apo të informohet shumë, ai do të jetë përherë në sipërfaqe të realitetit të vendit, edhe pse përpiqeni pareshtur të thellohemi, por nuk i kemi të gjitha çelasat për të kuptuar.

E nderkohë që Yuri Kim, është bërë pjesë e narkoqeverisë Rama, duke shkelur konventen e Vjenës, duke u ngaterruar edhe me politiken e brendeshme shqiptare dhe dëmtuar demokracine e brishtë në shqipëri …

Kjo duhet mbajtur përherë para sysh, si dhe natyrisht Konventat e Vjenës”, tha ambasadorja franceze në intervistën për Euronews Albania.

One reply on “Ambasadorja Franceze, Barsacq: Ambasadorët nuk kanë pse të vendosin për shqiptarët”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s