Kategori
Uncategorized

Deklarata e rëndë/ Basha: Protesta kundër Vuçiç është protestë kundër Blinken.

Lind pyetja !

Çfarë e lidh Aleksandër Vuçiçin me Anthony Blinken, këtë vetëm Basha dhe Rama mund ta dijë.

Ju bëj thirrje qytetarëve, të hënën në orën 16:00 të mblidhemi para Kryeministrisë dhe në këtë shesh, në protestën e parë kombëtare.

Të shpallur, duhet ta pranoj, jashtë parashikimit si kohë, por rrethanat dhe zhvillimet e bënë të domosdoshme. Sllobodani i ri, ish Gebelsi i Millosheviçit do të pritet ashtu siç e meriton, me protesta.

Pasi vjen këtu në kuadrin e një projekti, aleacës trilaterale, të Beogradit me dy vasalët e tij në rajon, Shkupin dhe Tiranën.

Kjo aleancë është kërcënim kombëtar për shqiptarët, kërcënim për paqen dhe stabilitetin.

Kjo aleancë është vendosje e hegjemonisë serbe në rajon dhe hapje ndaj influencës ruse në këtë zonë.

Ndaj dhe ne do të qëndrojmë fuqishëm dhe do të mbrojmë. Sa herë të na shkelen interesat kombëtare, sa herë të përpiqet kush t’i nëpërkëmbë ato, do të jemi në këmbë.

E hëna do të jetë protestë”, u shpreh Berisha.

One reply on “Deklarata e rëndë/ Basha: Protesta kundër Vuçiç është protestë kundër Blinken.”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s