Kategori
Uncategorized

Sali Berisha nuk perfaqeson vetem politikanin Sali Berisha, ai perfaqeson dhe identifikon nje Epoke!

Nga Aurel Bylykbashi:

Sali Berisha nuk perfaqeson vetem politikanin Sali Berisha, ai perfaqeson dhe identifikon nje Epoke!

Në keto dite te ngjeshura me debatin brenda Partise Demokratike, ne bisede me nje mikun tim, intelektual jo konformist, i shpjegova aresyet, perse ju bashkova “Foltores” ne Elbasan.

Nje nga ato ishte dhe ajo qe po them me poshte.., qe ne fakt e mora spunton ta tregoj nga veprimi i djeshem i deputetit socialist Cela…

Ne bindjen time te thelle, Sali Berisha nuk perfaqeson vetem politikanin Sali Berisha, ai perfaqeson dhe identifikon nje Epoke, Permbysjen e Komunizmit dhe Zhvillimet Demokratike ne Shqiperi!

Une kam dhe shume miq me bindje te majta, komshij, hyjme e dalim me njeri tjetrin… Kur vjen puna tek biseda per komunizmin e E. Hoxhes, menjehere te hidhen ne sulm duke te permendur Sali Berishen dhe problemet e Demokracise ne Shqiperi…

Dhe kjo ndodh se ju prek Idhullin!!

Sado duken te reformuar, miqesore, bashkekohore, moderne, europiane, amerikane.., kthetrat i nxjerrin menjehere…

Mendoj qe kur jane vetem, ne habitatin e tyre, ne rrethin e ngushte familjar, apo shoqeror, te majtet shqiptare jane te gjithe nostalgjike te E. Hoxhes!!!

Ndaj sot me 29 Nentor, dua ti ve perballe dy epokat…

🔺Epoka e Enverit tuaj, e mbylli Shqiperine, e rrethoi me tela me gjemba…,

🔷Epoka e Sali Berishes e hapi, te gjithe ne levizim lirshem ne Europe!!

🔺Enveri juaj i deboi Misionet Anglo- Amerikane,

🔷Saliu yne e futi Shqiperine ne NATO!!

🔺Epoka Juaj, e hoqi perdhunshem fene,

🔷Epoka Jone i riktheu besimin fetar shqiptareve!!

🔺Enveri juaj e shiti Kosoven,

🔷Saliu yne, qe diten e pare percaktoi si Yll Polar, Interesat Kombetare!!

🔺Epoka e Enverit tuaj, na la tek tufezat dhe arezat, pa ushqyer dhe ne uri,

🔷Epoka e Saliut tone ju ktheu mireqenien dhe zhvillimin shqiptareve!!

🔵 Prandaj dhe Epoka e Sali Berishes, i qendron Epokes suaj te Enver Hoxhes, si demon mbi koke!!!

Dhe i thote nga mengjesi ne darke: Te kam mundur!!! Kudo!!!

🔵Prandaj dhe ne te djathtet, e kemi te shtrenjte Sali Berishen!!

Sepse Ai perfaqeson Epoken kunder Jush!!

🔺Ju mbajeni Kermen tuaj dhe ne heshtje.., dhe nxirreni sa here tju vije 29 Nentori…

🔵Ne e kemi antipodin tuaj…, edhe sepse Ahmet Zogu dhe Mithat Frasheri jane larg…

Kjo eshte aresyeja pse ju tmerron Sali Berisha!!

Sepse di tju munde ne kohe paqeje!!

Kjo ishte dhe nje nga aresyet pse shkova ne “Foltore”.

Dhe mua, si shume te tjereve, pavaresisht se jetojme ne kohen kur idhujt kane rene, nuk dua te ma prekin Ate, qe perfaqeson Epoken e Demokracise!!

Sali Berishen!!

Aurel Bylykbashi:

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s