Kategori
Uncategorized

Narko-shteti, skenar për të aksidentuar Berishën?

Tushe rrëfen se makina ‘Mercedes Benz’ i bardhë me targa të Kosovës ka qenë duke lëvizur kundravajtje dhe me shpejtësi, ndërsa falë shkathtësisë së shoferit, është bërë e mundur shmangia e përplasjes me automjetin ku ndodhej ish-kryeministri Sali Berisha.

Ndërkohë, automjeti i ndodhur pas, pjesë e eskortës ka frenuar dhe për pasojë është goditur nga një automjet tjetër.

Tushe thotë se, z.Berisha ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, përfshirë edhe personat e tjerë pjesë e shoqërimit.

Reagimi

”Pas takimit ne qytetin e Laçit, rreth ores 19:02, rruges ne kthim ne autostraden Milot-Mamurras, ne drejtimin tone vjen nje Mercedes i Bardhe 190 me targa te Kosoves, me shpejtesi ne kundravajtje.

Fale aftesise te shoferit te makines se z. Sali Berisha u be e mundur shmangia e menjehershme e perplasjes, pasi makina ne kundravajtje ishte me shpejtesi tej normave te lejuara, po keshtu edhe dy makinat pas makines se z. Berisha, ndersa makina e trete e ndodhur balle per balle ka bere nje frenim te forte per ta shmangur ku si pasoje eshte goditur nga mbrapa nga nje mjet rastesor.

E gjitha kjo ka ndodhur per shkak te shoferit qe po I jepte makines me shpejtesi ne autostrade ne korsine e gabuar. Fale zotit te gjithe jemi ne gjendje te mire shendetesore, perfshire doktor Berisha”, shprehet truproja Ervis Tusha.

Ervis Tushe, the bodyguard of former Prime Minister Sali Berisha has reacted after the accident tonight on the Milot-Mamurras highway, where a vehicle in violation and speed caused a serious accident.

Tushe confesses that the white ‘Mercedes Benz’ car with Kosovo license plates has been moving offenses and quickly, while thanks to the skill of the driver, it has become possible to avoid a collision with the vehicle where former Prime Minister Sali Berisha was.

Meanwhile, the vehicle that happened to be behind, part of the escort braked and consequently was hit by another vehicle.

Tushe says that Mr. Berisha is in good health, including other persons part of the escort.

reaction

“After the meeting in the city of Laç, around 19:02, on the way back to the Milot-Mamurras highway, in our direction comes a White Mercedes 190 with Kosovo license plates, with speeding in violation. Thanks to the skill of the driver of the car of Mr. Sali Berisha made it possible to immediately avoid the collision, as the car in violation was faster than the allowed norms, as well as the two cars behind the car of Mr. Berisha, while the third car that happened face to face has made a strong braking to avoid it where as a result it was hit from behind by a random vehicle. All this happened because of the driver who was giving the car speed on the highway in the wrong lane. “Thank God we are all in good health, including Dr. Berisha”, says bodyguard Ervis Tusha.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s