Kategori
Uncategorized

Merr pafajsine Kyle. Djaloshi që për vetmbrojtje te jetes se tij qelloi dhe vrau dy nga agresoret komunistë të BLM.

Kyle Rittenhouse .

Njerezit qe po bejne sot historine dhe te ardhmen.

Ne foto eshte i riu Kyle Rittenhouse dhe gjykatesi Bruce Schroeder .

Kyle nje 17 vjeçar vitin e kaluar doli ne rruge te mbroje pronen ku punonte me arme kunder vandalisteve komuniste te BLM (Black Live Matter)

Vandalë që ne emer gjoja te mbrojtjes se njerezve me ngjyre dogjen e shkaterruan pronat dhe jetet e mijera e mijera njerezve.

Shkaterruan qytete, prona, dhunuan te drejtat e mijera qytetareve.


Keto dite ne Winsconsit zhvillohet gjyqi i shekullit 21.
17 vjeçari u sulmua nga nje grup vandalistesh dhe u qellua me arme dhe Kyle ne vetmbrojtje te jetes se tij qelloi dhe vrau dy nga agresoret dhe plagosi njerin.

Gjyqi ishte nje shembull i drejtesise dhe njerezve te lire.

Gjykatesi Schroeder me nje vendim te tij zhveshi nga akuzat Kyle per armembajtje. Me qindra mijera emaile e kercenuan gjykatesin dhe familjen e tij.

Nje i ri qe dite para ngjarjes ndihmonte komshinjte per te zbutur demet e shkaterrimit te dhunes se komunisteve te rinj. Kyle doli ne ndihme te komunitetit ku jetonte.


Sot drejtesia amerikane do te vendose nese dhunuesit apo te njerezit e lire qe rrezikojne jeten ne mbrojtje te drejtave te tyre do fitojne.

Pjesa me e erret eshte prokurori i çeshtjei James Kraus, cili eshte sa karagjoz dhe sharlatan .

Ai ka deklaruar sot ne gjykate ne fjalen mbyllese James Kraus, se i pandehuri duhet ta kishte lënë veten të sulmohej gushtin e kaluar, sepse “të gjithë rrihen ndonjëherë”.

Ky prokuror eshte nga ata shembujt qe na sjell Yuri ne Shqiperi.

Foton e ketij monstre nuk e vendos ne faqen time se ma perdhos ate.

Nga Dritan Kaba /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s