Kategori
Uncategorized

23 vjet :Shoqata Shqiptare Progresi Proodos festoi 23 vjetorin e lindjes se saj në Selanik.

23 vjet treguan se mundemi te arrijme shume . Po gabime? Sigurisht . T’i pranosh te duhet kurajo dhe jo egoizem . ….

Realizimi i ideve per bashkepunime te reja dhe te dobishme do t’i sherbeje fuqizimit te Shoqates Progresi -Proodos .

Ishim pak, por te gjithe !
Progresi Proodos festoi 23 vjetorin e lindjes se saj .


Nje prej shoqatave me te njohura ne Selanik, me themelues kryesor te paharruarin Aleks Janaqi dhe drejtuesin e suksesshem te saj per 16 vite Z. Thodhori Miho , mblodhi ne nje takim miqte e tij te mire per te festuar dhe kujtuar caste dhe ngarje te rendesishme te aktivitetit te saj qe ne vitin e pare te formimit, 1998 dhe deri sot.

Veprimtarite dhe aktivitetet e shoqates i kane sherbyer ne te mire te komunitetit shqiptar, ne lidhjen e urave te miqesise mes dy popujve, grek dhe atij shqiptar, ne ruajtjen e gjuhes dhe traditave kombetare
Progres do te thote – zhvillim , ecje perpara, integrim.

23 vjet treguan se mundemi te arrijme shume . Po gabime? Sigurisht . T’i pranosh te duhet kurajo dhe jo egoizem . ….

Realizimi i ideve per bashkepunime te reja dhe te dobishme do t’i sherbeje fuqizimit te Shoqates Progresi -Proodos .

Na nderuan me pjesemarrjen e tyre – Z. Dhimiter Aslanidhis – Zv /Prefekt i Selanikut

Z. Arian Gusho- Kryetar i Shoqates Greko -Shqiptare te Biznesmeneve

Z. Arjan Cara- Kryetar i Shoqates” Nene Tereza.”

Znj. Pavlina Evro Ylli – ish Konsulle e Pergjithshme e Republikes se Shqiperise ne Sealnik

Anila Rezhda- Drejtore e Organizates se Studenteve dhe te Dplomuarve ne Greqi

Z. Spiro Janaqi- zv/kryetar i Federates se Shoqatave ne Greqi

Majlinda Cano- zv/Kryetare e Oganizates se Gruas me dege ne Selanik – ”Jeta”

Z. Anesti Klodian Mulliri, – ”Drita e Diturise”

Dashnor Selimi – Krijues- ”Dega e Blerte ”

Flm per mbeshtetjen dhe ndihmen e pakursyer, kryesise se mrekullueshme te shoqates. Progresi :: Alfred Cengu – zv/kryetar .Arian Polisi ,Leonard Doka, Astrit Doka, Saimir Mehmeti, Shkelzen Hoxha

Per kontribuotin e tij te cmuar, u vleresua dhe nderua nga Shoqata Progresi me titullin -”Kryetar Nderi ”- z. Thodhori Miho.
”Anetare Nderi” e kesaj shoqate u nderua znj Pavlina Evro Ylli

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s