Kategori
Uncategorized

Sulmet ndaj Berishës : Gjuha e helmatisur, më e ligë se vrasjet dhe terrori i bandave të 1997_s

Kolonel Konstadin Koliqi /

Koloneli i SHIU-t Konstadin Koliqi /

Ne ngjarjet e vitit 97, vec komunisteve, sigurimsave, spiuneve te tyre.

Oficerëve te ushtrise dhe policise qe ishin liruar nga reforma por jo vetem, u rreshtuan edhe shume nga shtresa e te denuarve dhe internuarve nga diktatura, kryesishte, nga ata qe akuzoheshin, ne shumicen derrmuese, me te padrejte, vetem se ishin ne liste te partise per te terrorizuar miletin, nen udheheqjen e kryetareve te atyre shoqatave qe mbushnin tribunat dhe benin thirrje per te rrembyer armet kunder “malokut” Berisha, .

Pikërisht kunder atije njeriu Berishes, qe i pari hodhi parullen “lironi djemte tane nga burgjet”,

U bene bashke, sigurimsi me te denuarin, spiuni me te spiunuarin, hetuesi me te hetuarin, ekzekutori me familjarin e te ekzekutuarit……..

Por edhe tani, qe po ky “maloku”, po ben gjithcka qe ta nxjeri edhe njehere Partine Demokratike, nga gropa dhe vasaliteti, ku e ka futur Lulzim Basha dhe tju kthei edhe njehere dinjitetin demokrateve por edhe ish te perndjekurve, qe ne shumice, e vendosin vehten ne radhet e para te demokrateve……

Shikoj dhe lexoi, disa nga keta krere drejtues te organizatave te te perndjekurve, anti komunistë qe po sulmojne Berishen, ate “malokun”, por tani jo me arme luftarake por me gjuhën e tyre te helmatisur…..

Frenohuni o njerez, jini pak mirenjohes per cfar ka bere, per ju dhe ne te tjeret, por edhe per cfar do te bej, po per ju dhe ne te tjeret…..

Afrojuni pak me afer Bashes, si i jam afruar une, dhe do te kuptoni qe ai eshte, i teri…. mashtrim…..

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s