Kategori
Uncategorized

Presioni i Kim ndaj Berishës : Shefat e saj duan që Berisha të tërhiqet nga gjyqi.

Nga Ylli Manjani /

Sa për idenë se po luftohet korrupsioni, kjo pastaj është qesharake.

”Nongratat” e tjerë kanë qenë e janë nën akuza direkt për dhënie e marrje tenderësh e koncensionesh.

Fakti që nuk ndihen i bën ata “burra të mirë” ose “qingja të urtë”.

Dhe “qingjat” vazhdojnë të bëjnë biznes privat me tendera e koncensione.

Ambasada nuk merret me ta!

Pra bëj para me pasurinë publike sa të fryhesh e s’të thotë kush gjë. Po u more me politikë, je “i korruptuar”! Luftë kundër korrupsionit, jo shaka!!!

Në këtë moment hyjnë në lojë amerikanllëqet shqiptare. “U bë Berisha të hedhë në gjyq Amerikën”!!! “Berisha është më i korruptuar se çdo tenderxhi..” etj, etj…

Amerikanllëqet shqiptare i japin të drejtë vetes të shajnë e shpifin se ndjehen amerikanë.

Më amerikanë se amerikanët madje.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s