Kategori
Uncategorized

Jo brejtja e minjve dhëmbëkrrimbur,por as dinamiti se rrëzon dot malin e Tomorrit .

Partia Demokratike u ngrit nga elita atdhetare e studentëve dhe intelektualëve, mbi kollonat më të forta demokratike.

Shkëndija ishte lëvizja e të rinjve studentë të Dhjetorit, lëvizje që u pasua nga intelektualët, klasa e ish të përndjekurve politikë, dhe qytetarët shqiptarë në çdo skaj të vëndit .

Pengmarrsit dhe abuzuesit me voten dhe besimin e demokrateve arritën në …

Zhdukje “ne memorjes së Partisë Demokratike,

Nënvleresimin deri në zhdukjen e themeluesve, militanteve, antareve dhe kontributorëve.

Zvendesimi i tyre pak nga pak me kontigjente anonimësh, dembelesh, mashtruesish , dhe abuzuesish të ardhur nga OJQ_të…

Dhe me pas zhdukjen perfundimtare të saj , duke e kethyer simbas porosisë sorrosjane nga forca e pare demokratike në një OJQ të radhës .

Ndaj duan me patjetër që me marifetet e të ndyra apo te dala boje, bashkë urrejtjen e verbër, dhe hakmarrjen e tyre, të arrijnë ti fshijnë memorjen Partise Demokratike, për eleminuar themeluesit, intelektualët, antarët, kontribuesit dhe qendrestaret, sepse vetëm kështu ata do fshijnë gjithshka nga memorja e qytetareve, dhe do munden të mbijetojnë dhe pasurohen politikish dhe financiarisht, duke mohuar dhe mashtruar për të vërtetën…

Partia Demokratike është shtëpija e madhe e të gjithë shqiptarëve që aspirojnë për liri, dinjitet dhe demokraci

Ajo nuk është shtëpiçka, apo megafoni vetëm i të afërmve, miqve, shokëve, apo oborrtarëve të pengmarrsit atje…

Por shtëpia e jonë !

Shtëpia e madhe me kulla e konakë për këdo shqiptar të ndershëm që aspiron dhe punon me ndershmëri për demokracinë. Që beson në Partinë Demokratike dhe idealet e saj.

Që do dhe respekton shqipërinë dhe kombin.

Dhe këta nuk janë pak.

Por me mijra e mijra, të rinj e të vjetër që i jane bashkuar “Foltores” sepse besojnë tek Partia Demokratike.

Jane ata që mbushin sheshet.

Që përballen çdo ditë me regjimin e nje narko_shteti kriminal.

Qe tërhiqen zvarrë, dhe dhunohen vetëm e vetëm sepse kërkojnë lirinë e mohuar.

Që arrestohen në protestat për të drejtat e tyre, votës së vjedhur dhe tjetersuar.

Që kërkojnë rend dhe siguri .

Mbas sulmit të përtej oqeanit, dhe legen – përfaqsuesve të tyre në shqiperi.

Në rakordim sulmet nisën në Tiranë nga Attack dogs.

Skaljon i parë ky, i përbërë jo më vetèm nga OJQ_sorosjane, por dhe prej donzhuanëve, dështakëve dhe hatërmbeturve, që kujtuan se erdhi dita e sulmit, por dhe kundershtarët politikë të ushqyer me bollomoçin sorosjan, (bollomoç ështe perzjerja e mjellit te misrit me uje te ngrote qe dikur ishte ushqim i qenve të policisë apo kufirit) pseudo patriotet dhe pseudo analistët, që ngaterrojnë shtetin e lirisë SHBA, me OJQ_të sorosjane andej dhe këndej.

Pse jo pas nuk mund të ngeleshin dhe gojoret e reja dhe të vjetra politike nga të gjitha krahët, që në fund presin . . .

Një buzqeshje apo një Latë benzine që do konsiderohej shpëtim jo vetëm për ta, por edhe per mbijetesen e Bashes, si pengmarrës nga Rama nga rruga e Elbasanit.

Por përsëri qenëria edhe në grup nuk mundën dot të mundnin idealet e dhjetorit.

Ata Berishes nuk mund ti dalin dot ballas, jo më ti mbyllin gojën, ta ndalojnë, spostojnë, apo mohojnë zërin dhe kontributet e tij .

Nuk mundet dot minjtë dhëmbë krrimbur , rishtaket anonimë që fluturojnë në ajër,

jo me kontribute, por me pras në prapanicë, ti fshijnë dot nga memorja e shqiptarëve, kontributin parësor te Sali Berishes në Partinë Demokratike, si lider historik i saj.

Kontributin dhe angazhimin në çeshtiet e rendesishme shqiptare dhe kombetare, si shëmbja e diktaturës.

Fitorja e demokracisë,

🔷Liria dhe lëvizja e lirë,

🔷futja e vëndit në NATO,

🔷dhe veçanarisht kontributi i tij madhor për Kosovën.🇦🇱🇺🇸🇽🇰

Partia Demokratike do jetojë, dhe triumfojë,

Veç asnjëherë mos harroni !

Vërtet duhet gjaku i ri, prurjet dhe mendimet e reja demokratike në këtë forcë politike lirie .

Por asnjehere mos i kerkoni ato nga OJQ e galerive të errëta.

Kërkohini nga kullat e burrnisë.

Kërkohini nga konakët e idealisteve, demokrateve dhe atdhetarëve.

Asnjehere mos i harro dhe as i nënvleftëso, por mbështetuni fuqishëm në familjet e themelueve, qëndrestarëve, dhe kontributorëve te Partisë Demokratike sot dhe nder vite.

Ata janë shtyllat e fuqishme dhe të provuara pa interes qysh nga themelimi, 1997, e deri më sot.

Vitet kanë bërë punën e tyre, ndoshta dhe shpatullat e tyre janë krrusur . . .

Por ata kurrë stë lenë në baltë .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s