Kategori
Uncategorized

Berisha i drejtohet ashpër ambasadores, flet me Emra/ Ka probleme madhore, e kapur kokë e këmbë nga …

Berisha:

Ambasadorjasillet si guvernatore, shkel ligjet e vendit.

I jep ish-bashkëshortes së kryeministri trajtimin e dosjeve.

Gjykatës janë të marrë peeng, e dini se jeni gazetarë.

E keni Vettingun e Sokol Sadushit, keni lexuar kundër?

Po Ilir Pandos?

Nuk ekzistojnë! Pyesni a është bërë Vettingu?

Po, është bërë.

Mbahet sekret.

Lexoni vendimin për gruan e tij, doli se kishte shitur një apartament, por figuronte akoma në emrin e tij.

Të gjitha kanë dalë nga Vettingu i Edlirës. Gjyshja e Sadushit u zgjua me 20 mijë euro.

Të gjitha janë ngritur nga Xhensila Pine, jo nga unë.

Parregullsi për të cilat e ka vendin tjetër kundër.

Prandaj mbahet sekret. Nuk bëhet publik vendimi i Pandës, sepse vjen erë.

Jo, ikën ai tjetri që nuk e mbron Ramën dhe që âkûzôhêt se i ka vjêdhûr videot dhe regjistrimet. Këta nuk flasin se janë péeng.

Rishikimi i listave, çfarë vendimi prisni të marrë Basha mbi rolin tuaj në Kuvend?

Berisha:

Ambasadorja Kim është unike në botë.

Pasi ka lavdruar të nesërmen një mâsâkèr zgjedhore qe kërkon të diktojë se kush duhet apo nuk duhet të mos futet në Kuvend.

Ta zhvilloj pak.

Ajo, qëndrimin e saj e lidhi me dogmën e barit, jo rastësisht. Është e shkolluar mirë. Ka lexuar edhe Enver Hoxhën, edhe Lincoln.

Për të gjithë ata para gjeneratës suaj, diktati dhe bari janë binom i pandarë.

Shqiptarët e dinë mirë, se në diktaturë njerëzit kishin deleguar arsyen, ai u ofronte si rrugë shpëtimi, barin.
Shqiptarët kanë rënë dhe kanë vdekur nga bari.

Kanë ngrene edhe mish të ngordhur.
Është shkruar në libra. Ka ndodhur edhe në Korenë e Veriut. Dîktàtùra dhe bari janë të lidhura.

Unë po bëj gjithçka që shqiptarët mos të hanë bar.

E vetmja rrugë është transparenca.

Nuk mbrohem nga imuniteti, por nuk pranon që nën diktat t’i shkelë ato. Sa di unë, kryetari i PD ka kërkyar në takimin me Kim, transparencë.

Por ata nuk bëjnë transparencë dhe ofrojnë barin shqiptarëve kanë probleme madhore dhe kanë frikë nga e vërteta.

Një fakt të paraqitet dhe unë marr vendimet e mia. Qendroj i vendosur që të më imponojë një qëndrim tjetër veç këtij që kam shpallur.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s