Kategori
Uncategorized

”Qeni i keq, ta bije ujkun ne Vater”

Gusht 1918 -Gusht 2021

Altimatumi austrohungarez kundrejt Serbise !

Serbet kishin ardhe deri ne Durres
Do te ishte Austrohungaria ajo qe do ti jepte ultimatum qe Serbia per 8 dite te linte Portin e Durresit

Prijesit dibran zgjodhen Elez Isufin ,qe tu prijte luftimet
Dhe kete radhe dibranet te bashkuar dhe Elez Isufi , nuk deshtuan ne luften kunder okupatorit
Pikerishte ato kohe djelmnia dibrane gedhendi ne vargje monumentale himnin dibran !

Drin o lum i gjane

Plaku i Malsise

A ke me ja lane

Dibren ,Serbise

Por u deshen 103 vjet pas ultimatumit te Austrohungarise , qe vet shqiptaret e Edrames ta ndiellin prape Serbin ne ujrat e Adriatikut
Ne Diber kane nje shprehje

Nga Çezar Ndreu /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s