Kategori
Uncategorized

Çingitë e sorosit, demokracia, ”peshqit” dhe Shqipëria e mjerë !

Peshkatarë, apo palikarë sorosjanë !

Kohë që tallen me besimin e një populli, besën, shpresën, dhe sytë e tij drejt tyre një si drejt diellit, duke pritur i mashtruar, atë që pret prej vitesh të vijë prej perëndimit.

Tallen paturpësisht me ne, të dërguarit tuaj.

Çingitë peshkatare, që peshkun e ”artë” e kapin por skanë koqe ta mbajnë në rrjetat e tyre, se peshku është si ata dhe pjesë e tyre, e lëshojnë përsëri në det.

Mbasandaj ne të tjerëve, çingitë mundohen të na mbushin mëndjen duke na kërcënuar, se edhe kur na mashtrojnë, edhe kur na shkerdhejnë, edhe kur na pshurrojnë në kokë, ne duhet tju përulemi, tju falemi, tju lutemi edhe para gjurmës së tyre, sepse ata janë Mesia, drejtësia, shpresa, liria, perëndia .

Ju na shkërdheni dhe jo shërbeni sepse …

Koha e juaj si çingi diplomatike, është e limituar në atë vënd. (vëndi im) dhe ju duhet karjera dhe ca lek, qoftë kjo dhe mbi kufoma …

Ne edhe pse dikur azilantë dhe sot qytetarë në shtetet perëndimore, sytë, zemrën, trojet, dhe varret e të parëve tanë i kemi atje.

Ju çingi erdhët të luani lojën tuaj, jo të na ndihmoni.

Erdhët të bashpunoni me këlyshët e djallit,

Erdhët për të mbytur atë pak demokraci që fituam me gjak.

Erdhët që të pasuroheni me lekët e krimit .

Erdhët të na mbroni, apo copëtoni trojet, ato pak troje që kanë ngelur.

Erdhët të mbushni hararët tuaj, dhe të zhdukeni si hijena për të jetuar diku larg.

Larg nga atje (shqipëria) ku nuk e përçuat , por e varrosët demokracinë duke ringritur dhe rizgjuat djallin nga varri.

A thua ky ishte misjoni i juaj Çingi !?

Çingitë dinë të përdorin bukur statusin e tyre politik dhe diplomatik, por jo njerëzor, dhe të na i fusin duke na përçarë, kercenuar, a bërë presion në emër të demokracisë dhe vëndit të tyre, (pamvarsisht se demokracia e vendit te tyre nuk e pranon presionin e çingive momentale në vëndin tonë.)

Çingitë kurrë s’flasin për marveshjen e minishengenit, marveshje e trafhetisë që shkeput shqiperine me Kosoven dhe e ofron ate (shqipërinë) me Beogradin dhe Moskën .

Çingitë s’flasin se sot më shumë se kurrë, Shqipërisë i duhet Europa dhe USA, jo sorosi, jo Beogradi, jo Moska …

Çingitë kurrë s’flasin për narkoshtetin anti Nato dhe anti perendimore të një narkoqeverie.

Çingitë s’flasin kurrë se në shqiperi vota u vodh, u ble, u tjetersua .

Çingitë s’flasin kurrë se një vënd që aspiron për në BE, mbjell, transporton, dhe shet drogë po në BE.

Çingitë nuk flasin kurrë se lekët e SHBA_së dhe BE_së jo që nuk po shkojnë kurrë në destinacion, por po keq përdoren nga bandat në pushtet .

Çingitë s’flasin kurrë për kriminelet jo vetëm që kanë lidhje me narkoqeverine por ata edhe po lirohen nga burgu.

Çingitë kanë ardhur me kostum kinez dhe po largohen me valixhet miliona euro të drogës.

Çingitë kurrë s’flasin të vërtetën.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s