Kategori
Uncategorized

Ish hetuesi komunist: E kam përmbushur misionin me shmangien e Sali Berishës nga politika

Spartak Braho ish prokuror dhe gjykattesi i kolegjit ushtarak në kohën e diktaturës komuniste, i cili nuk do jetë më parlament në legjislaturën e re, deklaroj se tani nuk ka asnjë peng ndërsa shton se e ka plotësuar misionin në Kuvend..

S’dua të jem më.

Besoj se në masën më të madhe e kam plotësuar misionin tim në Kuvend.

Besoj se e kam plotësuar në masën më të madhe.

Nuk kam asnjë peng.

Përderisa një detyrim madhor që kisha marrë përsipër, ishte që Sali Berisha të shmangej nga politika,

këtë e arritëm tani besoj se politika do ecë në rrugë të mbarë.

Nuk besoj se do jetë Berisha në parlament.

Nuk mund ta paragjykoj parlamentin e ri përsa kohë janë ato djem dhe vajza që ne i njohim dhe i kemi punuar me duart tona.” – tha ndër të tjera Braho.

Dokumenti /

Në dokument, arsyetohet kështu dënimi me vdekje për shtetasin Z Stafa:

  1. a) nuk është i denjë për të jetuar, si i rrezikshëm;
  2. b) nuk është i denjë për keqardhje e mëshirë, se vjen nga familje e deklasuar që ka “strehuar kriminelë” më 1948 dhe ka të dënuar politikë, d.m.th., familje antikomuniste”, theksohet në dokumentin që publikohet më poshtë.

Normal që lideri demokrat Sali Berisha, ashtu siç mori mbi supe drejtimin e levizjes studentore,

Themelimin dhe drejtimin e Partise Demokratike.

Drejtimin e vëndit si Presidenti i pare demokrat, dhe më pas kryeministër i vëndit…

Thyerjen dhe rrëzimin e diktatures më të egër komuniste në rajon, dhe hapjen e vendit drejt perendimit.

Denimi i krimeve te komunizmit dhe drejtuesve qëndrorë komuniste te diktatures.

Futjen e vëndit në Nato, dhe liberalizimin e vizave …

Sali Berisha do merrte mbi supe edhe hakmarrjen e eger dhe të pamëshirshme të pinjollëve te diktatures sot ne pushtetin e krimit dhe narko trafikut .

Gjithsesi megjithë këto perpjekje, megjithë këto fake news, OJQ, media dhe pseudo analiste qenef lëpirës, klyshe blloku, pinjollë të diktatures, hetues, spiunë dhe bashkpuntore te ish sigurimit, që shpirtin e kane shitur me kohë tek djalli.

Dikur promotorë dhe ithtarë të luftës se klasave, sot pjesë përbërëse, përfitues dhe mbrojtës të drogës dhe krimit të organizuar në pushtet…

Nuk ja dolen dot te largojne Sali Berishen nga politika…

Sali Berisha mbetet në histori burrështetas.

Lideri i demokracisë.

Presidenti i parë pluralist i një vendi demokratik.

Kryeministri demokrat që futi vendin në NATO, dhe realizoj liberalizimin e vizave për shqiptarët.

Mbrojtës i pa epur dhe i vendosur i kombit.

Kufijve dhe teritoreve të kombit Shqiptar nga shitjet dhe coptimet e reja.

Nisma këto famoze , të gatuara në guzhinat e ndyra antishqiptare, por fatkeqësisht të përkrahura edhe nga dora e ndyrë e tradhetareve dhe tradhetisë nga brenda.

Video /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s