Kategori
Uncategorized

Nuk është rastësisht Donika Gervalla cak i sulmeve kaq të egra, të pabaza, të paarsyeshme, degraduese, denigruese dhe ofenduese.

Sepse këta (pa) njerëz që i zbatojnë me kaq shumë përpikëri urdhërat e Beogradit, janë morra, pleshta dhe hardhuca për nga natyra, ngaqë kështu e lyp puna, respektivisht kështu e lyp Vuçiçi, Edi Rama, Hashimi, Batoni, Putini, Erdogani, Hamami dhe Hyra.

Shkruan Unik Lirim Gashi /

Donika po dëshmohet për çdo ditë e më tëper si një lokomotivë, e cila politikën e jashtme kosovare që deri dje ishte pushimore, puf dhe cirk nepotist i pushteteve të pasluftës, sot po e shndërron në një diplomaci profesionale, serioze, atdhetare dhe shtetërore, gjë që po e pranojnë edhe personalitetet më serioze të politikës evropiane dhe botërore.

Urdhëri për të vepruar kështu po u vjen krimbave të gjarprit indirekt nga Beogradi përmes korrierit Edi nga Tirana.

Përmes korrierit Edi të cilit Hashimi ia ka spostuar Vlora Çitakun në Tiranë, sepse Donika, drogirashit të çmendur nuk po ia lë asnjë milimetër sipërfaqe manovruese në parketin diplomatik evropian dhe botëror për tradhtimin e interesave të Kosovës.

Në anën tjetër korrieri i Vuçiqit Edi është njëherësh edhe vëllai i Hashimit, për të cilin po përpiqet me mish e shpirt që të bëjë “Deal” në Beograd.

Prandaj Hashimi atij në shenjë falënderimi ia ka dërguar dhuratën Vlora, për t’ia kryer punët e pista, duke ia bërë veriut të Kosovës Hasta La Vista.

Së shpejti do të keni informacione të sigurta, që dëshmojnë qartazi se cilët individë të opozitës kosovare prej cilëve individë të pushtetit serb po marrin urdhëra dhe instrukcione për të vepruar pikërisht kështu siç po veprojnë.

Veprimi sipas motos s’keni qare pa na dëgjuar dhe dashur, pavarësisht se çka flasim dhe si veprojmë, sepse ne ju kemi çliruar, prandaj ne mund të bëjmë me juve çfarë dhe kur të duam, është dëshmi se prej cilit brum njerëzor dhe politik janë të ndërtuar këta (pa) njerëz.

Prandaj ofendimet dhe fyerjet e orkestruara ndaj Donikes në Kuvend, dirigjentin e tyre e kanë 100% në Beograd.

Sepse këta (pa) njerëz që i zbatojnë me kaq shumë përpikëri urdhërat e Beogradit, janë morra, pleshta dhe hardhuca për nga natyra, ngaqë kështu e lyp puna, respektivisht kështu e lyp Vuçiçi, Edi, Hashimi, Batoni, Putini, Erdogani, Hamami dhe Hyra.

Sepse vetëm në këtë mënyrë mund ta mëshirojnë kasapin Vuçiç ndaj Krye-melaqes së tyre me emrin Hashim.

Mirëpo në këtë mënyrë vetëm sa po dëshmojnë gjithnjë e më shumë, se pas pasthirrmave të shëmtuara fshihen qyqet e natës, të cilët e refuzojnë me këmbë dhe duar lekcionin prej disfatës.

Sepse pas vajtimit me lot krokodili sërish fshihen nëpër vrima si urithat, për t’i ndërruar rrobat e hajduteve zvarranikë, me rrobat e politikanëve, dhe për ta vazhduar në një tjetër mënyrë zullumin e paparë tinëzar, ndaj popullit dhe shtetit të dytë shqiptar.

Ose edhe më saktësisht aty presin për ta marrë urdhërin nga Krye-gjarpëri, Krye-urithi, Krye-dhelpra dhe Krye-qyqja.

E që Kryemelaqja e tyre është kombinim i Ali Babës dhe Esat Toptanit s’guxon
t’i plasë trapi asnjërit prej nesh, sepse ne për ta jemi thjeshtë vetëm numra të pavlerë, me të cilët guxojnë të bëjne kur dhe çfarë të duan, dimër e verë.

Mirëpo malo morgen.

Sepse nuk kanë për ta pare kurrë ma filmin e moçëm, skenarin e të cilit ua ka përgatitur Beogradi.

Prandaj ju që i përkrahni pa pikë turpi Krye-gjarpërin dhe Krye-cubin, ju lutem mos e bëni këtë edhe në të ardhmen, sepse vetëm sa po dëshmoni që jeni cubat e tij për çdo ditë e më shumë, dhe njësoj të gatshëm për zullum.

Dhe kjo është arsyeja pse sipas jush askujt s’guxon t’i plasë trapi, se kë e vrau Komisari Memo dhe kë e plaçkiti Komandat Rrapi.

Prandaj edhe UÇK-në e njolloset, plaçkitet dhe degraduat, njësoj si popullin, pronën e tij, dinjitetin dhe shtetin.

E pyes veten çfarë beri NATO në vitet 1998-99, që nuk iu dëgjua kurrë zëri?

Di dikush prej jush diç më tepër për këtë punë ?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s