Kategori
Uncategorized

Lloji më i ndyrë i propagandistit mecenar,elektoral.

Shkrim nga Agron Tufa /

Hapësira virtuale ua mundëson këtë, që të lidhen përmes ndërmjetësve e ish spiunëve të Sigurimit, të dërguar si të “arratisur” në grahmat e fundit të diktaturës për të survejuar të arratisurit e tjerë të vërtetë. Prandaj dhe lidhen me sho-shokun rrufeshëm në rrjet nga Australia, Europa dhe Amerika. Edhe kur të “sulmojnë” të godasin në dhjetëshe, menjëherë.


Nuk kanë ngjarë me mua këto sulme, jo.
Mos kujtoni se ish oficetët e Sigurimit i riktheu masivisht Rilindja në pushtet, pa desertin dhe ish veglat e tyre.
Si më të besueshëm për antikomunistët, ata i keni të maskuar nën pretendime biografish “të djathta”, sepse përndryshe nuk do të mund ta bënin dëmin më të madh brenda të djathtës në këto fushatë.

Agron Tufa .

Në fakt ndikimi i tyre virtual, ta themi troç, është një vërrë në ujë, katastrofikisht i ulët, pa cilësi si propagandë dhe prek vetëm veshët e trashë e mendjet derdimene.

E solla në këtë oroe këtë grupth parazitësh të antikomunizmit vetëm për hir të pasojava që ka lënë komunizmi.

Opozita mund dhe të mos fitojë, por jo për shkak të propagandës që bëjnë këa bythecë. Për shkaqe të tjera. Por propagandistët gjoja antikomunistë të diasporës do të presin premtimet e ndërrmarrjes Rilindja. Subjekt për një roman grotesk…

P.S: për sa paraqita më sipër, nuk përbën shkas të më drejtoheni me pyetje a nxitje të tipit: “kush janë? Emrat! Nxirri!’. Në këtë gjëra ju e dini që jam snajper i pagabueshëm e nuk qes huq asnjë të shtënë.

E snajperi nuk e ul shënjestrën në gjithfarë gjallesash në Lundër. Pa farë zori mprihni instinktin se i gjeni vetë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s