Kategori
Uncategorized

Emigrantet nga cdo cep i botës kerkojne ndryshim.

Ata nuk mund te perfaqsohen nga nje qeveri droge, trafiku dhe krimi te organizuar.

Ata nuk mund te njesohen apo etiketohen si trafikante sepse qeveria e Rames bashkpunon me grupet kriminale nëper europe, dhe botë…

Emigrantet kerkojne ndalimin njehere e pergjithmone jo vetem te kultivimit por dhe te trafikumit te droges ne europe.

Emigrantet kerkojne zbulimin dhe venien para drejtesise se oligarkeve.

Emigrantet kerkojne zbulumin e lidhjeve te qeveritareve dhe politikaneve me krimin e organizuar.

Emigrantet kerkojne te drejtat e tyre te mohuara.

Emigrantet kerkojne te drejten e votes, votuesit, zgjedhesit dhe te zgjedhurit.

Emigrantet kerkojne qe qeveria dhe policia shqiptare te bashkpunoje me homologet e tyre neper europe dhe me gjerë per zbulimin, kapjen dhe dorzin e krimineleve ne kerkim qe fshihen apo mbrohen mga narko shteti shqiptar.

Emigrantet kerkojne nje qeveri demokratike ku gjithkush te jete i barabarte perpara ligjit.

Emigrantet shqiptare ju bashkuan protestave popullore vitin e kaluar, ata perseri jane te gatshem tju bashkohen protestave popullore qe do sjellin perfundimisht largimin e narkoshtetit “rilindas” dhe rikthimin e demokracisë.

Nga Norvegjia në protestën popullore.

Aktivisti Perparim Mata mbas mijra km udhëtim i bashkohet protestës popullore.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s