Kategori
Uncategorized

Shtypua kokën “kokëpalarëve”,

Ti je Xhogler o vlla, sapo ndodh një skandal ti e gjen nje zgjidhje.

Pr/Erjon Kristo.

Dhjetra e dhjetra milionë euro te dhena dhe të vjedhura nga ju, miq e shokë tuajt, për koncensione e rrugeve, dhe Shqipëria sot është jo vetëm në pikë të hallit, por dhe ne ditën më të zezë të saj.

Por ty jo vetëm nuk të ndërgjegjeson, por as të bën përshtypje më asgjë.

Ti je në delir.

Dhe deliri të bën që si Xhongleri qe je, të gjesh shpejt zgjidhjen, duke terhequr vemendjen nga katastrofa për tu hallakatur në reklamimin e 5 vaksinave ne Shkoder…

Heren e parè u mundove të mbuloje bythen jashte te qeverise me Nusretin, po me 50 vaksinat kondrabandë…. Pa mbaruar Nusreti të doli perlyerja me Ndragetën, u mundove dhe me të…tani po mundohesh perseri si Xhongler të mbulosh katastrofen, me abuzimet dhe vjedhjet tuaja me PPP dhe KÇK-të.

Se le me kaq, por

Nashi na fillove dhe gjobat për gomat dimërore.

O skëndërbe, i spiropalit…

Ne skemi të hamë bukë, ti na kërkon salltanete

Po mire ja u ben, Gjej shesh e bëj përshesh…

Tiret në një krah dhe ti në krahun tjeter, as lëkura sdo ju mbetet fakireve në kete fund dimri.

Ndaj shtypjau kokën dhe shtrengojau rripin sa të mundesh, se ju mban kurrizi shqiptareve ju mban…me shume se Gomari i Qazos.

Ore je që je, futi dhe nje gjobe per mustaqet e Çelos….

Postimi i Pr Erjon Kristos/

Nuk e kuptoj këtë gjobitjen për gomat e dimrit. Po ne që kemi vetëm nga një palë goma, duhet të urrejmë veten që skemi mundësi të blejmë e të mbajmë gomat me lekë? Domethënë koncesionet mund të vjedhin dhjetëra milion euro nëpër rrugë, po fajtorë prapë jemi ne?

Po mirë ua bën, se u mban kurrizi shqiptarëve! E kam sinqerisht, shtypua kokën “kokëpalarëve”, se këta të dhurojnë ditë nga ditët e tyre.

Ti je xhongler o vlla. Sa ndodh një skandal, t’i gjen një zgjidhje. Ta gëzoç mandatin e gjashtë! Apo të shtatë? Mezi po pres të fillosh gjobat për mustaqet…

”Fshati digjet, Kurva krihet, ndaj shtypua koken kokë palarëve.

Shtypua dhe ti gëzoç mandatet…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s