Kategori
Uncategorized

Instituti Slloven: Edi Rama ndaloj njohjet ndërkombëtare të Kosovës

Instituti Ndërkombëtar për Studimet e Lindjes së Mesme dhe Ballkanit (IFIMES) në Ljubjanë, Slloveni, rregullisht analizon zhvillimet në Lindjen e Mesme, Ballkan dhe në botë. IFIMES ka analizuar situatën aktuale politike në Kosovë në kontekstin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat do të zhvillohen më 14 shkurt 2021. Po sjellim pjesët më të rëndësishme dhe interesante të analizës së gjerë të titulluar “Zgjedhjet e Parakohshme 2021 në Kosovë:

Me retorikën rreth aneksimit të Kosovës në Shqipëri, Kryeministri shqiptar Edi Rama (PS) dekurajoi shtetet që kishin për qëllim të njohin Kosovën – dhe ata përfundimisht hoqën dorë nga synimet e tyre për të njohur Kosovën.

Kjo i krijoi dëm të pariparueshëm Kosovës.

https://www.ifimes.org/en/9964?fbclid=IwAR3RsG50LkngBT3gaNIxBjOwkUgLOUZE4cjW7ApTRIQUmJjIMBV4gxTpfq4

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s