Kategori
Uncategorized

Adriana Hobdari, Ambasadoria që e këtheu ambasadën në “gestapo”.

Shpetim Zinxhiria gazetar Athinë/

Kur duhej te ndiqej penalisht , sot punon ne kryeministri.

Behet fjalë për ish-ambasadoren Adriana Hobdari që shkatëroi gjithçka sa duhet kohë për të ndrequr ato që ajo me paaftlsinë e saj la pas. E shkarkuan për korrupsion dhe emëruan po për këtë në KRYEMINISTRI.
Edhe njëhere po tregojmë se në Shqipëri mungon drejtësia për të tilla raste kur kanë te bëjnë me dipllomate, kusherinjë te ministrave..
Ishte kjo që beri shpërdorimesh fondesh të pafund të publikuara ne shtypin shqiptar…Drejtësia mbylli sytë dhe heshti.
Por..
Një DIPLLOMATE nga më të shëmtuarat që kthehu ambasadën ne Gestapo. Rrethoi ambasadën dy herë me policë grek me arsyen për te arrestuar një gazetar, kur duhej te arrestohej vete kjo.
Kontrollet e shtetit po heshtin përse vallë, pse nuk janë paratë e shpërdoruar te tyre?
Një e paaftë që shtoi korrupsionin në ambasadë aq sa sot ambasadorja e re e sapo ardhur po punon për ta kthyer këtë ambasadë atje ku ishte para se të vinte kjo zonjë, që erdhi nga hiçi.
Ishte kjo që mori rrugaçët nga rruga dhe i punosoi në këtë përfaqësi, pasi nuk kishte të tjerë…
La nam në Greqi dhe i bëjnë dhuratë pune ne Kryeministri ku duhej te ndiqej penalisht. Por ne Shqipëri jetojmë dhe e dijme sesi funksionojnë këto gjera ku te paaftët dalin me te mençur se te aftët.
Jetonte ne një vilë luksi me një kosto tre herë më shumë se ish-ambasadoret e mëparshëm, me një vlerë mujore prej 2200 euro përjashto ketu detyrimet e tjera si energjia elektrike apo uji etj. ( Foto)
Por me e keqja ishte se tre muaj para se te shkarkohej edhe pse kishte marrë pezullimin nga puna, kjo zonjë le shtepinë në Filothei dhe shkon ne nje zone akoma me te shtrenjtë në KOLONAKI, pasi paratë i pagonte populli shqiptar.
Si shpërblim emërohet në Kryeministri…dhe jo ne banken e drejtesise. Besohe po deshe?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s