Kategori
Uncategorized

Veliaj në përgjimet e ‘Ndraghetas’/ Berisha: Mafia italiane ka futur në xhep narkoqeverinë e Tiranës

Veliaj në përgjimet e ‘Ndraghetas’/ Berisha: Mafia italiane ka futur në xhep narkoqeverinë e Tiranës

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar nëpërmjet një shënimi në facebook lidhur mbi skandalin më të fundit të qeverisë Rama, ku në bazë të përgjimeve antimafia, biznesmenë të lidhur me Ndraghetan janë kapur duke biseduar me njëri-tjetrin për takime me kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj, me qëllim që ky i fundit ti favorizojë në ndërtimin e kullave shumëkatëshe në Tiranë, në këmbim të 20 përqindshit të vlerës së ndërtimit.

Berisha shkruan se mafia italiane ka futur në xhep narkoqeverinë e Tiranës.

‘Mafia italiane ka ne xhep narkoqeverine e Tiranes.

Skandali i dites i narkoqeverise se Tiranes.

Miq, mafia italiane ka njerez qe e lidhin direkt me Edvinin dhe Lal Plehun dhe ka projekte per kulla ne Tirane dhe koncesione.

Rregjistrimet e nje grupi prej 35 vetesh te arrestuar nga policia antimafie ne operacionin “Basso Profilo” kane treguar se nderlidhesi  i tyre nje ishpunonjes i Guardia di Financia  i siguron se me ryshfet tek nje minister i siguron te gjitha.

Ata kane patur telefonata dhe kane zhvilluar takime me zyrtare kryesor te bashkise Lal Plehun dhe narkoqeveritar.

Ndiqeni videon dhe lexoni kroniken e gazetarit per kete skandal te ri. Sb’

https://video.syri.net/embed/iSVqNYsuLSWKiDh

w Former Prime Minister Berisha has reacted through a Facebook post regarding the latest scandal of the Rama government, where based on anti-mafia wiretaps, businessmen linked to Ndraghetan have been caught talking to each other for meetings with Mayor Erion Veliaj, in order for the latter to favor the construction of multi-storey towers in Tirana, in exchange for 20 percent of the construction value.

Berisha writes that the Italian mafia has put the narco-government of Tirana in its pocket.

“The Italian mafia has the narco-government of Tirana in its pocket.

The scandal of the day of the narco-government of Tirana.

Friends, the Italian mafia has people directly connected to Edvin and Lal Plehu and has tower projects in Tirana and concessions.

The recordings of a group of 35 people arrested by the anti-mafia police in the operation “Basso Profilo” have shown that their liaison, a former employee of the Guardia di Financia, assures them that with a bribe to a minister he secures everything.

They have had phone calls and held meetings with key municipal officials Lal Plehun and the government.

Watch the video and read the journalist’s chronicle of this new scandal. Sb ’

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s