Kategori
Uncategorized

Liria nuk është kurrë më shumë se një gjeneratë larg zhdukjes.

Ronald Reagan

Liria nuk është kurrë më shumë se një gjeneratë larg zhdukjes .

Ne nuk ua kaluam fëmijëve tanë nëpërmjet qarkullimit të gjakut .

E vetmja mënyrë se si mund ta trashëgojnë lirinë që kemi njohur është nëse luftojmë për të , e mbrojmë dhe pastaj ua kalojmë atyre me mësimet se si ata gjatë jetës së tyre duhet të bëjnë të njëjtën gjë .

Nëse unë dhe ti nuk e bëjmë këtë , atëherë unë dhe ti mund t’i kalojmë vitet e fundit të jetës duke u thënë fëmijëve tanë dhe fëmijëve të fëmijëve tanë se si ishte dikur në Amerikë , ku burrat ishin të lirë .

Ronald Reagan , ” Encroaching Control ” , 30 Mars 1961

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s