Kategori
Uncategorized

Qeveria duhet të demonstrojë se po punon në emër të qytetarëve dhe jo në emër të interesave të ngushta.

Reagimi i fortë i Yuri Kim ndaj medias së kontrolluar nga Rama: Ja si mashtrojnë…

Një seri mediesh pranë qeverisë, përfshi këtu edhe Agjencinë Telgrafike Shqiptare, raportuan një ditë më parë se, gjatë konferencës për prezantimin e rezultateve të raportit të Grupit të Shteteve Kundër Korrupsionit (GRECO) për Shqipërinë, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim është shprehur se, qeveria po punon në emër të qytetarëve e jo interesave të ngushta.

Vetë ambasadorja amerikane, teksa poston shkrimin nga ATSH, shkruan se, kjo nuk është e vërtetë, pasi ajo nuk ka thënë kështu.

“Ky titull është mashtrues dhe duhet të korrigjohet. Kjo nuk është ajo që thashë”, shkruan ambasadorja, teksa poston shkrimin me titull: “Ambasadorja Kim: Qeveria po punon në emër të qytetarëve e jo interesave të ngushta, dua duartrokitje për ministren Gjonaj”.

Ndërkohë, ambasadorja u shpreh dje se, qeveria duhet të demonstrojë se po punon në emër të qytetarëve dhe jo në emër të interesave të ngushta.

121181653 2473317369634747 8165189802674023644 o

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s