Kategori
Uncategorized

Plehrat që nuk ndihen kur dhunohet një e ve, dhe një fëmijë jetim .

Dritan Kaba/

Skandali i radhes i Edi Rames me kercenimet e tij ndaj nje gruaje te ve qe eshte e semure dhe me femije jetim eshte akti me i pashembullt qe mund te kete ndodbur qe nga krijimi i shtetit shqiptar.
Ky individ qe ka rrembyer votat dhe qeverisjen me krimin e organizuar dhe shtetin e kapur, hakerrohet dhe kercenon nje nene, femijen e saj qe i keqperdori ne çastet me te dhimbshme te jetes se tyre. Ky palaço perfitoi nga ta, luajti me ndjenjat dhe fatkeqesine e tyre.
Ne te gjithe kete skandal nuk me ben pershtypje Edi Rama se e njoh edhe e di qe ai nuk ka asnje ndjenje njerezore, por e shoqatave, qe marrin miliona euro per te mbrojtur te drejtat e grave dhe femijeve, si nuk leshojne ze, si nuk i vjen turp nga femijet e tyre me heshtjen mizore qe mbajne ndaj aktit kriminal –
Te qenies me mizore dhe me brutale
Te njeriut me te zi dhe me shpirtkazem
Te burrit me langaraq dhe me te pabese
Te personazhit me negativ dhe me grotesk
Te zyrtarit me halabak dhe me letyre
Te politikanit me mashtrues dhe me pa moral
Te Gangsterit qe kercenon gra te veja dhe femije jetime
Te Kryeministrit me te korruptuar dhe bastard!

Keto shushkat dhe plehrat e shoqatave jane pjesa me e zeze e ketyre 7 viteve qeverisje te Rilindjes. Ato me sjelljet e tyre krijuan idene me te demshme dhe antikombetare tek te rinjte se te besh perpara duhet te shitesh, t’i sherbesh pushtetit dhe keshtu mund te sigurosh te ardhmen.
Ato jane sherbetoret e zellshme te politikes se shpopullimit dhe krijimit te nje Shqiperie pa shqiptare. Jane armiqte e zhvillimit dhe prosperitetit te vendit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s