Kategori
Uncategorized

Ja çfarë i tha Ramushi kur u përball me Milosheviçin në Hagë!

Milosheviçi po i qesëndiste me sy kur Ramushi i thotë: -Ej,Sllobo!

Nji me kta t’ kam mujt!

Në korridoret e Gjykatores të Hagës Milosheviçi, me dy gjeneralë shoqëruar, përballë Ramushit,edhe ai me dy bashkëluftëtarë në krah. Gjeneralët e Milosheviçit kapardisur e ngrefosur si ai!Thua ishin para kamerave në paradë! Këta tanët me supe të rënë të dy,lodhur e mpakur!

Milosheviçi po i qesëndiste me sy kur Ramushi i thotë: -Ej,Sllobo!Nji me kta t’ kam mujt!” shkruan mës të tjerash Kadia.

Lufta e Kosovës tashmë duket e largët, por makabritetet e serbëve të drejtuar nga Sllopodan Millosheviç dhe heroizmi i luftëtarëve të UÇK-së nuk mund të harrohen kurrë.

Pas luftës Gjykata e Hagës thirri si të pandehur dhe liderët serbë dhe ata shqiptarë të Kosovës që drejtuan UÇK-në e asaj kohe.

Gazetari i njohur Ilir Kadia ka publikuar në Facebook-un e tij një koment të shkurtër ku flet për përballjen e Ramushit me Milosheviçin në Hagë.

Në korridoret e Gjykatores të Hagës Milosheviçi, me dy gjeneralë shoqëruar, përballë Ramushit,edhe ai me dy bashkëluftëtarë në krah. Gjeneralët e Milosheviçit kapardisur e ngrefosur si ai!Thua ishin para kamerave në paradë! Këta tanët me supe të rënë të dy,lodhur e mpakur!

Milosheviçi po i qesëndiste me sy kur Ramushi i thotë: -Ej,Sllobo!Nji me kta t’ kam mujt!” shkruan mës të tjerash Kadia.

Kujtojmë se Ramush Haradinaj ka dalë i pa fajshëm nga të gjitha akuzat që iu ngritën në gjykatën e Hagës. Ndërsa Sllopodan Millosheviç ndërroj jetë në qelitë e Hagës pa mundur të dënohej për të gjitha krimet kundër njerëzimit.

Rexhep Selimit deputetit të Kosovës që tregoi historinë në breg të detit në Jalë, veshur me rroba banjo, i thashë të mos ma kish thënë nëse nuk ish e vërtetë, por Mentor Beqja tha se Rexhepi kish qenë një nga luftëtarët e zbuluesit e mëdhenj të UÇK-së dhe nuk bënte shaka me kësi gjërash.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s