Kategori
Uncategorized

Me kë e ka ”Adhespoti i Ramës” , b…qimsi Nik.

Avokati megalloman, një dështak i rëndomtë, një palaço i pafytyrë, i ngjizur dhe i lindur në zyrat e sigurimit të shtetit,me paturpësinë e tij më të madhe shkon akoma më tej, përveç shprehjeve të mësipërme i quan demokratët “Lulqimsa” dhe “Luldhimsa”.

Mga Shkëlqim Gjocuka/

Mirmëngjez! (për të gjithë).
Statusi vetëm për demokratët.

Jo rrallë dëgjojmë shprehje të tipit “opozitë e dobët”, Luli nuk bën”, “Luli ka bërë marrveshje me Ramën”, “Sorrosjanët kanë uzurpuar PD që nga Luli”, ” hë mo se njëlloj janë”, etj, etj.
Këta njerëz që përdorin këta shprehje, por që e quajnë veten të djathtë, nismëtar, grevistë, themelues, e ku ta di unë se ç’tjetër vetëquhen, jo vetëm që nuk janë të tillë, por votojnë Ramën dhe kërkojnë të justifikohen, si “kollona e pestë” që moti.

Është mëse e turpshme që një i persekutuar, një ish i burgosur politik, një i djathtë me zemër, të bjerë pre e një propogande bajate e cila synon jo vetëm përçarjen por shkatërrimin e të djathtës në shqipëri dhe për të vazhduar qeverisjen edhe për 50 vjet të tjera.

Është kollaj fare, dilni hapur dhe nuk ju thotë njeri gjë, hiqeni kamuflazhin dhe vazhdoni detyrën. Padashje na keni bërë të mendojmë se jeni instruktuar mirë në bodrumet mavi ose tek shtëpia me gjethe, pse jo mund të keni gëlltitur edhe lugën e çorbës së prishur, ndryshe nuk ka se si shpjegohet.

Që shprehjet që citova më lart janë të pavërteta vërtetohet dhe me faktin që gojët që i përdorin, (nuk e kam fjalën për të majtën pasi ata i mirkuptoj), janë gojë të liga, të dyshimta, dhe krejtësisht të papranueshme për atë që e quan veten të djathtë.
Shembulli më i keq i kësaj propogande është Niku që leh nga zgafellat, duke sharë me lezet të majtën dhe duke u munduar maksimalisht të masakrojë të djathtën. Nik ik, nuk të dëgjon njeri, je kartë e djegur, dhe fajin e ka Saliu që të futi në sërën e burrave kur nuk e meritoje.

Avokati megalloman, një dështak i rëndomtë, një palaço i pafytyrë, i ngjizur dhe i lindur në zyrat e sigurimit të shtetit,me paturpësinë e tij më të madhe shkon akoma më tej, përveç shprehjeve të mësipërme i quan demokratët “Lulqimsa” dhe “Luldhimsa”. Po ti more hajvan nuk e kupton se Luli dhe e djathta reale në Shqipëri përkrahet nga gjysma e shqiptarëve?
Je vetëm një vemje e bodrumit mavi që nuk ju ndëgjoni njeri, vazhdo lehjen, nuk mund të na prishën punë.


Krahas këtyre dy tipave që përmenda më lart ka edhe fesbuksa që megjithese me gjak blu janë kthyer në shërbëtorë të të njëjtës propogandë bajate, më të cilët do merrem një ditë tjetër, dhe emra biles.


Për Murron, Rudinat, Gjuzët, Valterët dhe Këpëratat nuk ja vlen të merresh, ata janë jo vetëm patericat e Ramës, por janë zhytur deri në fyt dhe nuk ka lum që ti lajë bëmat e tyre.
Sot për ata që e quajnë veten të djathtë ka vëtëm një kundërshtar, dhe ai është Rama, dhe jo Luli, çdo mentalitet i kundërt është i pavlerë për demokratët e vërtetë.
Për miqtë e mi që mendojmë majtas nuk kam asgjë, i mirkuptoj, kanë të drejtë të thonë çdo gjë, të vërteta dhe të pavërteta, për të realizuar qëllimin e tyre qëndrimin edhe 4 vjet të tjera në pushtet, e kam me të mitë.

Ju uroj një ditë të bukur. (për të gjithë).

Titulli eshte i faqes wordpres.com

( Adhespot në greqisht – qen kazanësh )

Nga Shkëlqim Gjocuka/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s