Kategori
Uncategorized

Eshte tentative per zhberjen e shtetit,

Gjeneral Hysen Arapi/

Miq.

Nuk eshte pune listash, te hapura e te mbyllura, por eshte pune garancish nepermjet pushtetit.


E moret vesh o miqte e mi, qe nuk eshte pune listash, te hapura e te mbyllura, por eshte pune garancish nepermjet pushtetit.
-Eshte çorbe derrash qe u serviret shqiptareve me garanci nderkombetare.
-Eshte vazhdim i ruajtjes se parcelizimit te Shqiperise .
-Eshte tentative e legalizimit te pushtetit autokratik edhe per shume vite (deri ne 2030 eshte shpallur, por pse jo me shume !!!!!!!)
-Eshte tentative per zhberjen e shtetit, ku jemi rast unikal ne bote pa gjykata e sistem drejtesie te shpartalluar.


-Eshte krijim i nje situate qe te vere ne rrezik serioz interesat dhe sovranitetin kombetar ,per interesa pushteti. ( Ndarjen e Kosoves, dhe marreveshja enigmatike, jotransparente e detit me Greqine,qe se shpejti do dale ne siperfaqe).
-A mund te ndryshoje kjo situate?? Sigurisht po edhe pse gjerat kane shkuar larg cdo dite e me shume.


U takon atyre qe kerkojne besimin e popullit, te shpalosin strategjine dhe taktikat e ndryshimit te gjendjes .Ne (une), kemi ne dore vetem voten.
Ne ( une), po i vezhgojme dhe do te japim ndihmesen tone, kur te bindemi per ndryshimin dhe jo thjeshte zevendesimin e pushtetit.
-Ndryshmin e sjellin programet, elitat,
njerezit qe do na perfaqesojne etj , ndaj me shume se kurre kujdes me ata qe do na servirni.
Deri tani zhgenjimi me disa nga ta ka qene i dukshem, ndaj mos gaboni me me emra te konsumuar, te diskredituar, te pamoralshem , karagjoze,qe u pompuan ne politike, ne poste ministrore e kudo ,si pasoje e krahinalizmit e nepotizmit dhe rralle e meritokracise. Evetmja « merite »e tyre ishte percmimi dhe nenvleftesimi i kontributeve te njerezve qe i sollen ne pushtet dhe punesimi ne vende te pamerituara te atyre qe u benin fresk, apo me shume se kaq!!!


-Ne (une) do te mbeshtesim ata qe duan vendin e kombin, qe e kane treguar kete dhe angazhohen per ta treguar ne te ardhmen edhe ne se u rrezikohet kariera politike, intelektualet mendjendritur dhe jo vagabondet politike, qe deri sot kane gjalluar kudo e nga te gjitha krahet e politikes.
Fundjave te mbare!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s