Kategori
Uncategorized

Pse Rama i ikën hetimit të zgjedhjeve si Djalli temjanit

Vërtet pse Rama ndihet i tmerruar nga hetimi i vjedhjes dhe bleries së votës nga bandat e tij në pushtet

Rama kërkon gjithmonë një “ fillim të ri” duke shkelur qoftë dhe mbi kufoma.

Ai i ngjan, apo është këthyer në një kufomë të shpërfytyruar politike që shpëtimin e kërkon jo vetem nga tualet letrat në parlament por qoftë e ardhur kjo ndihmë edhe nga mizat në bythën e kalit

Emigrantët ka kohë që ja kanë dhënë selamin.

Seksereve te tij te punesuar ne ambasada, konsullata, dhe shqiperi, apo perfitues ne emigracion ju ka ka dalë boja, dhe jo vetem, ata shume shpejt do per cdo abuzim me ligjin dhe emigrantet do te pergjigjen para autoriteteve atje ku jetojne dhe zhvillojne veprimtarine e tyre.

Emigrantet vertet kerkojne ndryshim.

Ndryshim pa Edi Ramën
Ai dhe dhe sekseret e tij i keq- shfrytezuan emigrantet, duke keq- perdorur besimin dhe voten e tyre.

Ata vertet do votojnë…
Por jo më per mashtrimin, abuzimin, krimin, trafikun.

Jo më për Edi Ramën.

Emigrantet janë te lidhur pazgjidhshmerisht me shqiperinë, varferine, dhe pasigurine e familjeve të tyre.

Emigrantet kekojne ndryshim Politik.

Rama e di fundin e pa shmangshëm, ai i ka futur duart e tij të ndyra aq thellë, si në abuzimet, vjedhjet me tendera, politizimin e administratës, impikimin e saj direkt me abuzimet dhe korrupsionin, kanabizimin dhe trafikun e drogës, por edhe në vjedhjen, blerien, dhe manipulimin e votës.

Aq sa që sot vetëm emri Diber dhe vota e tjetërsuar atje e tmerron më shumë se ndonje infeksion i mundshëm i tij nga CO – 19 .

Rama e ndien fundin një si pragvdeksi ftohjen e këmbëve, ndaj dhe ai po bën përpëlitjet e fundit për ta lënë si shejtani litarin jashtë varrit të tij, veçse ai shejtan – litar do shërbejë për të shpejtuar fundin jo vetem te tijin dhe bandës që e ndjek pas, por te gjithe atyre që kanë vite që luajnë dhe abuzojnë me deshirën, interesat dhe votën e këtij populli.

Në një email, opozita e Bashkuar propozoi që Këshilli Politik të diskutojë:

Në Rendin e Ditës së mbledhjes siç kemi rënë dakord në Marrëveshjen e 5 Qershorit, duhet të përfshihet vijimi i punës së Këshillit për zbatimin e pikave 11 dhe 12 të saj, ku specifikohet se: ‘11. Masat shtesë: Këshilli Politik do të vazhdojë të diskutojë në mirëbesim dhe të përpiqet të arrijë zgjidhje të përbashkëta ku dhe kur është e mundur të adresohen rekomandimet kryesore të ODIHR lidhur me:

(1) blerjen e votës;

(2) presionin ndaj votuesve dhe administratës publike;

(3) keqpërdorimin dhe abuzimin me administratën publike;

(4) marrëveshjet e fshehta me grupet kriminale;

(5) lirinë dhe sekretin e votës; dhe

(6) manipulimin dhe falsifikimin e rezultateve zgjedhore.

Në rast të mosprogresit këto propozime NUK do të ndërhyjnë apo vonojnë një marrëveshje dhe kalimin në parlament të masave të dakordësuara në pikat 1-9.

12. Hyrja në fuqi:

Pikat 1, 2, 3, 7, 9, 9, 10 dhe 11 më sipër dhe dy shënimet poshtë do të hyjnë në fuqi për zgjedhjet e ardhshme (parlamentare dhe vendore). Pikat 4, 5 dhe 6 më sipër do të hyjnë në fuqi pas zgjedhjeve të ardhshme zgjedhore dhe parlamentare.’

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s