Kategori
Uncategorized

Hej! Tack för att du har blivit medlem i Moderaterna.

Faleminderit që u bashkuatët në Moderat,

Lirija nuk është aspak kundër pêrgjegjësisë…

Te gjithë bashkë ne kemi një detyrim moral të marrim përgjegjësi të plotë për jetën tonë – dhe të kujdesemi për të tjerët.

Ne e kuptojmë plotësisht që kombi është i rëndësishëm, por në të njëjtën kohë i përkasim botës së madhe jashtë.

Hej! Tack för att du har blivit medlem i Moderaterna, ditt medlemskap är viktigt och tillsammans gör vi skillnad.

Jag vill att Sverige ska präglas av företagsamhet, jämlikhet och social rörlighet där varje ny generation får en chans att forma sitt eget liv, inte bara följa i sina föräldrars fotspår. Jag tror att nästan alla mäniskor av egen kraft kan skapa ett gott liv, tillsammans med andra.

Att vi både har en moralisk skyldighet att ta fullt ansvar för våra egna liv – och bry oss om andras. Vi har en unik uppgift i svensk politik: vi förstår fullt ut att nationen är viktig, men att vi samtidigt tillhör den stora världen utanför.

Att frihet inte alls står mot ansvar. Att öppenhet inte alls står mot lag och ordning. Att glädjen över framgång inte alls står mot stöd vid motgång. Våra värderingar handlar om både individuell frihet och kollektivt ansvar.

Frihet, oberoende och självständighet börjar med en egen inkomst. Därför måste det alltid löna sig bättre att jobba än att leva på bidrag.

Företagare måste alltid uppskattas mer än de beskattas och frihet och äganderätt måste försvaras. Vi ska värna välfärdens kärna: sjukvården, skolan och förskolan. Krafttag ska tas mot kriminaliteten.

Statens kärnfunktioner ska vara starka, annars blir samhället svagt. Vi tror på en hoppfull framtid för Sverige! Du väljer själv hur aktiv du vill vara i ditt medlemskap – oavsett så är du viktig och värdefull. Jag sänder med lite material om oss. Du kommer också att bli kontaktad av din lokala förening som berättar mer om hur du kan engagera dig.

Varma hälsningar, Ulf Kristersson Partiledare För att kunna hantera ditt medlemskap behöver Dataskyddsförordningen (GDPR), vilket innebar lämnas ut till tredje part. Detta är ocksa reglerat hemsida http://www.moderaterna selgdor

Hey! Faleminderit që bashkuatët në Moderat,

Antaresia juaj është e rëndësishme dhe së bashku bëjmë një ndryshim.

Unë dua që Suedia të karakterizohet nga ndërmarrje, barazi dhe lëvizje sociale, ku çdo gjeneratë e re të marrë një shans për të formuar jetën e tyre, jo vetëm të ndjekin në gjurmët e prindërve të tyre.

Unë besoj se pothuajse të gjithë njerëzit me fuqinë e tyre mund të krijojnë një jetë të mirë, së bashku me të tjerët.

Te gjithë bashkë ne kemi një detyrim moral të marrim përgjegjësi të plotë për jetën tonë – dhe të kujdesemi për të tjerët.

Ne kemi një detyrë unike në politikën suedeze:

Ne e kuptojmë plotësisht që kombi është i rëndësishëm, por në të njëjtën kohë i përkasim botës së madhe jashtë.

Lirija nuk është aspak kundër përgjegjësisë.

Kjo hapje nuk është aspak kundër ligjit dhe rendit.

Se gëzimi i suksesit nuk është aspak në mbështetje të fatkeqësisë.

Vlerat tona kanë të bëjnë me lirinë individuale dhe për përgjegjësinë kolektive. Liria, pavarësia dhe autonomia fillojnë me të ardhurat e tyre.

Prandaj, gjithmonë duhet të paguajë më mirë për të punuar sesa të jetosh me grante.

Sipërmarrësit gjithmonë duhet të vlerësohen më shumë se sa tatohen dhe liria dhe pronësia duhet të mbrohen.

Ne duhet të ruajmë thelbin e mirëqenies: kujdesin shëndetësor, shkollë dhe parashkollor. Duhet të merret pushteti kundër krimit.

Funksionet themelore të shtetit duhet të jenë të forta, përndryshe shoqëria do të jetë e dobët.

Ne besojmë në një të ardhme shpresëdhënëse për Suedinë!

Ju zgjidhni sa aktiv dëshironi të jeni në anëtarësimin tuaj – Ju jeni i rëndësishëm dhe i vlefshëm.

Unë dërgoj me disa materiale tona për ju….Ju gjithashtu do të kontaktoheni nga dega juaj e cila do t’ju tregojë më shumë rreth mënyrës sesi mund të përfshiheni.

Përshëndetje, Udhëheqësi i Partisë Ulf Kristersson.

Për të menaxhuar anëtarësimin tuaj, ju nevojitet Rregullorja për Mbrojtjen e të Dhënave (GDPR), që do të thoshte të shpaloset për palët e treta.

Ky është gjithashtu një uebfaqe e rregulluar http://www.moderaterna selgdor

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s