Kategori
Uncategorized

Henze: Rama kreu tradhti me negociatat me Serbinë

Martin Henze, Këshilltar i CDU-së gjermane, ka reaguar për vizitën e Edi Ramës sot në Kosovë. Në një postim në Twitter, Henze shprehet se Edi Rama ka negociuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç në emër të Kosovës.

Ai thotë se ky është nja akt që konsiderohet tradhti kombëtare. “Rama është turpi i shekullit të 21-të. Ai ka negociuar me Serbinë në emër të popullit shqiptar, në Kosovë dhe Shqipëri, dhe i ka dhënë Serbisë mundësinë që të afrohet me BE. Kjo mund të quhet vetëm tradhti”,- shkruan Martin Hneze.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s