Kategori
Uncategorized

Sulmet ndaj kryekuvendares Osmani dhe familjës së sajë, janë vazhdimësi e politikës staliniste-enveriste

NGA: Suedia, MAJOR NAZIF RAMABAJA

Major Nazif Ramabaja 

Sulmet ndaj kryeparlamentares Vjosa Osmanit dhe familjës së sajë janë vazhdimësi e politikës staliniste-enveriste të persekutimit dhe internimit ndaj figurave të larta atedhetare.null

Ditëve të fundit janë shpeshtuar sulmet ndak kryeparlamentares Vjosa Osmani dhe familjës së sajë, duke prapaganduar në stilin stalinisto-enverist nga disa portale dhe figura denigruese të shtetit.

Për të qenë më i kjartë për lexuesin dhe opinjonin publik mund te konstatoj se këto sulme kanë prapavijë skemat dhe skenarët e mundshëm për vazhdimin e bisedimeve për një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe ligjërishtë të pranueshme në mes Kosovës dhe Serbisë.

Marrëveshje e cila sipas asaj se çka është folur në debate të ndryshme dhe deklarime të kreut të shtetit, Hashim Thaçit për korigjim të kufijëve, përcaktim të tyre apo bashkangjitjes së Luginës së Preshevës në kuadër të Kosovës, por pa i dhënë asnjë pëllembë të teritorit të vendit, Serbisë!!!null

Deklarimet e kryeparlamentares Vjosa Osmani ditëve të fundit se kuvendi do të jetë mbikqyrës i këtyre bisedimeve dhe se s`bashku me 119 deputetët e kuvendit nuk do të lejoj të preket sovranitetiv dhe integriteti i vendite apo kufijët e 17 shkurtit 2008, e ka shti në siklet kreun e shtetit duke ja prishur ekuilibrin dhe planet e tija për të bëre çdo gjë edhe nëse është nevoja dhënë teritor vetëm e vetëm të shptoje lëkurën e vetë.

Me këto deklarime të kryeparlamentares kreu i shtetit asesi s`mund të pajtohet dhe vë në lëvizje tërë potencialin dhe fuqinë për ta denigruar, sulmuar dhe etiketuar figurën e Vjosa Osmanit dhe familjën e saj gjaja se: ”Familja e saj i paska shërbyer pushtetit serb, ndërsa ky e paska luftuar at pushtet”.

Duke e ditur veprimtarinë dhe të bemat e Thaçit në të kaluarën gjatë dhe pas luftës i cili për të arrijtur në kulmin e kupolles: ”qellimi arsyeton mjetin duke shkelur nëpër kufoma të arrijë at që asesi s`mundej ta arrijte në mënyrë demokratike” bëhet Makiavelist në shërbim të vetë vehtes dhe jo shtetit.

Shpifjet e tilla duhët denoncuar nga familja Osmani në mënyrë që akterët e këtyre shkrimeve nëpër portale dhe satelitët e tyre të përgjigjen para drejtësisë dhe marrin dënimin e merituar.

Apeloj te njerezit e sinqert qe keto sulme ti denoje dhe ta shprehin perkrahjen e pa reserve ndaj kryeparlamentares Vjosa Osmanit dhe familjes se saje.
Suedi 2020.06.10

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s