Kategori
Uncategorized

Ja se si do ndahet Kosova:

FOTO/ Analisti publikon hartën se si ndahet Kosova: Ja pse u rrëzua qeveria 'Kurti'

Analisti publikon hartën se si ndahet Kosova: Ja pse u rrëzua qeveria ‘Kurti’

Analisti dhe njohësi i çështjeve në Kosovë dhe rajon, Enver Bytyçi, përmes një postimi në Facebook, ka bërë publike hartën, e cila sipas tij, shenjon ndarjen e Kosovës.

Sipas tij, rrëzimi i qeverisë Kurti u bë pikërisht për të realizuar këtë projekt.

“Kjo hartë është dëshmia e arsyes pse ra një qeveri dhe pse u formua një qeveri tjetër!”, shkruan Bytyçi.null

Qeveria Hoti, që mori ditën e djeshme “Ok”-in në parlament, është akuzuar jo pak herë për një marrëveshje me Beogradin për copëtimin e Kosovës.

Lista Srpska merr:

– Zëvendëskryeministrin.

– Zëvendesdrejtorin e AKI

Zëvendëskomandën e FSK

Zëvendësambasadorin e Kosovës në SHBA

Veto të drejtën për vendimmarrje në FSK, AKI, Diplomaci dhe Polici

Zëvendësministër të Ekonomisë me veto në shitjen e aseteve

Zv. Minstër në Arsim Zv. Minister në Shëndetësi –


———————————————————-

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s