Kategori
Uncategorized

“Po votove Trump, ti nuk je zezak”.

Qellimi eshte shume dinak.
Te thuhet qe Amerika e Trump eshte nje vend i frikshem dhe jo ajo qe premtoi Trump:
Make Amerika Great Again.

Joe Biden ben nje pohim publik , i cili pa asnje ekuivok eshte racizem i paster.


Ai i drejtohet nje zezaku:
“Po votove Trump, ti nuk je zezak”
Te nesermen nje polic vret nje zezak ne Minneapolis.
Sot, ne vend qe protestat te drejtohen kunder Biden dhe ai te akuzohet per racist, per çudi ne vend te tij akuzohet Trump.
Kurse vete Biden deklaron:
Protestat jane të drejta dhe të nevojshme, duke aluduar per Trump.
Pra si gjithmone parimi i Leninit:
Akuzo kundershtarin per ato qe ben vete.
Por le te shohim disa hollesi nga ngjarja e vrasjes se George Floyd.
Ky i fundit ishte nje hajdut ordiner, por sidoqofte vrasja eshte e pajustifikuar dhe fare e panevojshme.
Vete skena e vrasjes duket shume e dyshimte.
Ja perse:
-Nje njeri qe po sofokohet, ka nje reagim te fuqishem me kembe e me duar, per t’i shpetuar atij qe po realizon mbytjen.
Ky reagim i natyrshem mungonte plotesisht, viktima nuk beri asnje perpjekje per t’u liruar .
-Polici, i cili po vriste nje njeri,mbante njeren dore ne xhep; pak e pazakonte kjo ‘body language’ e tij ne nje moment qe po mbyt nje njeri.
-Polici shikon tere kohes nga kamera per minuta te tera.
-Gjuri i djathte i policit eshte i mbeshtetur ne toke, kurse i majti ne qafen e viktimes.
Ky lloj pozicioni te krijon mundesine ta mbash gjithe peshen e trupit tek kemba e djathte dhe kemba tjeter qe ishte tek qafa e viktimes mund te mos ushtroje presionin qe shkakton mbytjen.
-Viktima po asfiksohet, por nga video degjohet qe ai flet qarte dhe thote:
“I can’t breathe”
-Policet e tjere shikojne skenen dhe asnje reagim.
Te gjitha keto detaje të bejne të dyshosh.
Ne Amerike ka plot raste të ndryshme vrasjesh të anasjellta, qofte kur polici ( i bardhe por edhe zezak) vret zezak,ashtu siç ka dhe plot raste ku vritet polici nga keqberes të bardhe, por edhe zezak.
Nga statistikat policia amerikane ka vrare shume me shume të bardhe se sa zezake.


Ne Amerike, policia varet nga Bashkia, e cila ne Minneapolis eshte e majte.
Ne kete rast Bashkia reagon me vonese; polici arrestohet mbas 3-4 ditesh dhe kjo vonese krijon reagim nga zezaket ne shume shtete ne Amerike.
Polici denohet me vrasje të grades 3, pak e cuditshme per nje vrasje me nje reagim kaq të madh.
Shume njerez prisnin nje denim per vrasje te grades pare.
Nderkohe fillojne protesta te dhunshme, ne Minnesota si dhe ne te gjitha shtetet dhe qytetet qe drejtohen nga të majtet.
Djegje, shkaterrime,të shoqeruara me mashtrime.
Te bardhe të lyer si zezake, politikane te majte, me maske, kapele dhe syze midis turmes qe djeg dhe shkaterron biznese të tera.
Thirrje nga figura te njohura te se majtes, per djegjen e ndertesave te policise.
Synimi eshte i qarte, të krijohet sa me shume kaos.
Qellimi eshte shume dinak.
Te thuhet qe Amerika e Trump eshte nje vend i frikshem dhe jo ajo qe premtoi Trump:
Make Amerika Great Again.
Por nga ana tjeter, keto protesta, brenda nates dhe pa dashje, rrezuan narrativen e të majteve per virusin, e cila narrative ka bllokuar boten prej 3-4 muajsh.
Edhe ne rastin e Covid19, rastet e infektimeve dhe vdekjeve ishin ne shtetet e majta, New York, New Jersey, Illinois, Massachusetts, Washington DC.
Kurse 7-8 shtete republikane vepruan njelloj si Suedia , nuk i mbyllen shtetet e tyre plotesisht asnjehere.
Keto shtete jane hapur sot, kurse shtetet e majta bejne rezistence per kthimin ne normalitet.
Pra protestat vertetuan qe virusi i shoqeruar me te gjitha masat e paprecedenta ne historine e Amerikes, si bllokimi ekonomise, distancimi social, maskat, etj etj jane nje “bullshit”, ku s’ka asnje lidhje me shkencen, por jane thjesht rekomandime nga politikanet majtisto-globaliste.
Po kuptohet gjithmone e me qarte aresyeja perse të gjitha keto ngjarje po ndodhin ne Amerike.
Jemi ne nje vit elektoral.
Pra globalistet te bashkuar me te majten boterore, si dhe Kinen komuniste duan me çdo kosto te rrezojne Trump.
Ne keto 4 vjet, demokratet ne Amerike nuk kane bere asnje lloj opozite, axhenda e tyre e vetme ishte “impeachment”.
Mbas vetedemaskimit qe bene me CoronaV dhe mbas disa perpjekjeve te deshtuara per impeachment lindin dy pyetje:
1- Si ka mundesi qe Trump t’i rezistoje të gjitha ketyre manipulimeve. Kushdo tjeter ne vend të tij do ishte rrezuar.
2- Perse e gjithe kjo lufte kunder Trump?
Nuk ka asnje president tjeter ne historine e Amerikes qe të jete sulmuar kaq shume, biles duke perdorur edhe metoda të paligjshme.
-Aresyeja perse ata se rrezojne dot Trump eshte sepse ai eshte nje ‘outsider’ dhe si i tille ate se kontrollon dot as politika, qofte majtas apo djathtas, as korporatat, as Mafia, as billioneret e tjere, as lobi i luftes, as Holliwoodi, askush.
Ai vendos vete pa patur frike nga asnje lloj kercenimi.
E dyta, lufta kunder Trump behet jo sepse ai eshte nje president i keq, po ta dinin qe Trump do deshtonte nuk do ta ngacmonin fare.
Te sukseshmit goditen dhe sulmohen, te deshtuarit e kane te sigurte humbjen ne zgjedhje, nuk merret njeri me ta.
Prandaj , ata kane frike nga Trumpi i sukseshem.
Ata e njihnin shume mire prej 30-40 vitesh Trumpin.
E kane me se të qarte qe suksesi i tij eshte fundi i tyre.
Po ashtu ata po e sulmojne kaq egersisht, pa pyetur per pasoja,sepse ata kane bere shume zullume qe rendojne mbi ta dhe Trump i di te gjitha.
Metodat dhe sulmi qe ata po i bejne botes sot, jane tregues se sa thelle jane ata te implikuar ne krim dhe korrupsion.
Sa me shume ata po e çorodisin boten, aq me i thelle eshte zullumi qe kane bere.
Eshte nje perpjekje titanesh, prandaj dhe ekoja e kesaj perplasje eshte kaq e fuqishme.
Deri ne 3 Nendor do jemi vazhdimisht ne lufte me “pandemite e krijuara artificialisht”
Jo domosdoshmerisht pandemia do jete virus, mund te jete gjithçka tjeter, qe mendje të mbrapshta si Soros & Co do krijojne.
Jane mbledhur të gjithe qelbesirat e Amerikes të rrezojne Trump.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s