Kategori
Uncategorized

Edhe Mariza Lino u vu në grykë të topit! Një ditë jo zyrtarisht shkoi në zyrat e PD-së, militantët e goditën me domate…

Mitro Çela /

Shkrim nga Mitro Çela /

ZONJA KIM

Në vitin 1997. U hartua një promemorje nga 12 deputetë të PD-së. U lexua në mbledhjen e grupit të deputetëve. Pas leximit, deputeti tha:

-Zoti Berisha! Zbatoje! Promemorjen e ka shkruar me dorën e vet zonja Mariza Lino!

-Dëgjo ti zoti deputet! Ambasadorët venë e vinë! Por ju jeni politikanë mjeranë! -Tha Berisha.-

Së pari. Sulm i hapur i Presidentit. E rëndë për statusin e diplomatit.

Së dyti. Kritika të ashpëra nga disa analistë.

Së treti. Opozita, hedh gurin dhe fsheh dorën?!

Por edhe “goditje pa doreza”.

Së katërti.
Një ditë më tha një miku im:

-Kam dy djem. Një në Paris. Tjetri në Boston. Udhëtimi në Paris, varet nga xhepi im. Po për të shkuar në Boston?

-Dy herë nuk më dhanë vizë. Marrin dollarët dhe nuk japin asnjë shpegim.

-Si ka mundësi, që SHBA- nuk heqin vizat, për popullin që e do më shumë Amerikën?! Kjo politikë,-përfundon miku im, -e zbeh dashurinë për Amerikën?!

Së pari. Kosova ka panvarësi të kushtëzuar. Ende nuk është anëtare e OKB-së.

Së dyti. Me mocion mund të shkarkohet një kryeministër. Por jo një President.

Së treti. Grenell – pushteti i buron direkt nga Tramp-këshilltar special i Presidentit.

Së katërti. Ilir Meta ka 30 vjet që luan në skenën e politikës. Deputet. Ministër. Kryeministër. Kryetar Kuvendi. President. Është i rrahur me “vaj dhe uthull”.

Mik dhe armik i Nanos. Armik dhe mik i Berishës. Mik dhe armik-dhe anasjelltas- me Ramën.

Albin Kurti-i ka “dhëmbët me qumësht” në politikë. Ra nga fiku, me mocionin e parë (lexo kurthin) që i “gatoi pa dashje” Grenell?!

Edhe ajo (Mariza Lino) e nisi si “zonjë e hekurt”.

Por për fatin e saj të keq, “duelin” e kishte me Berishën?!

Në vitin 1997. U hartua një promemorje nga 12 deputetë të PD-së. U lexua në mbledhjen e grupit të deputetëve. Pas leximit, deputeti tha:

-Zoti Berisha! Zbatoje! Promemorjen e ka shkruar me dorën e vet zonja Mariza Lino!

-Dëgjo ti zoti deputet! Ambasadorët venë e vinë! Por ju jeni politikanë mjeranë! -Tha Berisha.-

Dhe Mariza Lino u vu në grykë të topit.

Një ditë shkoi në zyrat e PD-së, jo zyrtarisht…

Militantët e goditën me domate…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s