Kategori
Uncategorized

Recetë e vjetër/Antibiotiku natyror më i fuqishëm, kuron infeksionet dhe vret viruset dhe parazitët.

Recetë e vjetër:

Një antibiotik i fuqishëm natyror.

Ai ka natyrisht disa nga përbërësit që janë përdorur për shekuj nga paraardhësit tanë për të kuruar infeksionet dhe probleme të tjera shëndetësore:

Këto produkte janë përdorur gjerësisht para ardhjes së mjekësisë moderne.

Receta që ne sugjerojmë më poshtë është një koncentrat ushqyes dhe i dobishëm për shëndetin tonë dhe ka veti të mëdha antibiotike dhe antibakteriale.

Hudhër:

ka vetitë antibiotike dhe antifungale natyrore.

Qepë:

Ka veti të ngjashme me hudhrën edhe pse më pak agresive.

Rrikë:

Mund të kurojë problemet e mushkërive.

Xhenxhefil:

Ka një veprim të madh antiinflamator dhe nxit qarkullimin.

Spec djegës:

Përveç vetive antibiotike, ai mund të nxisë qarkullimin.

Shafran i Indisë:

Zvogëlon inflamacionin dhe shëron infeksionet.

Uthull molle:

Ul kolesterolin dhe rregullon presionin.

Për të përgatitur antibiotikun ju duhet: 700 ml uthull molle, 40 gram qepë e copëtuar, 30 gram hudhër e grirë, 15 gram xhenxhefil i integruar, 2 speca, 2 lugë rrikë dhe 2 lugë pluhur shafran i Indisë.

Vendosi të gjithë përbërësit përveç uthull në një enë dhe përziejini mirë, pastaj hidhini në një enë të mbyllur të sterilizuar, pastaj shtoni uthullën.

Mbylle enën dhe tunde fuqishëm, pastaj mbaje në një vend të ftohtë dhe të thatë, larg nga ekspozimi i diellit, për rreth 2 javë. Tundeni çdo ditë.

Pas dy javësh ilaçi filtron, pastaj e ruani. Është sugjeruar që të merrni një lugë gjelle në ditë të këtij ilaçi natyral antibiotik. Paralajmërim: Është shumë djegës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s