Kategori
Uncategorized

P’SE TREMBET EDI RAMA, DHE ÇFARE DI TOM DOSHI PER 21 JANARIN?

A lidhet kjo me reagimin e ashpër të ambasadës amerikane kundër ish-deputetit socialist?

Tom Doshi iu referua edhe një çështjeje tjetër që kishte diskutuar me Edi Ramën, përveç dëshmisë për atentatin e parapërgatitur ndaj tij dhe Mhill Fufit. Doshi tha se i kishte bërë të qartë Edi Ramës edhe disa të vërteta mbi 21 Janarin.

“I bëra të qartë Edi Ramës edhe për 21 Janarin edhe për të gjitha gjërat”-u shpreh Doshi.

Tani që Doshi kërkon të flasë edhe për 21 Janarin, a mund t’i shërbente hetimeve dhe zbardhjes së ngjarjes një dëshmi e plotë e tij për organizimin e protestës, të cilën opozita e atëhershme e quajti demostratë popullore.

Shtetet e Bashkuara janë shprehur publikisht se janë të interesuara që kjo ngjarje të zbardhet dhe dëshmia e Doshit mund t’i ndihmonte këtij qëllimi, por ambasada amerikane në Tiranë në deklaratën pas përjashtimit të Doshit u tregua shumë e ashpër ndaj ish-deputetit socialist, duke e quajtur rastin e tij si kanosje e krimit ndaj shoqërive të lira.

'P'SE TREMBET EDI  RAMA, DHE ÇFARE DI TOM DOSHI PER 21 JANARIN? 

A lidhet kjo me reagimin e ashpër të ambasadës amerikane kundër ish-deputetit socialist?

Tom Doshi iu referua edhe një çështjeje tjetër që kishte diskutuar me Edi Ramën, përveç  dëshmisë për atentatin e parapërgatitur ndaj tij dhe Mhill Fufit. Doshi tha se i kishte bërë të qartë Edi Ramës edhe disa të vërteta mbi 21 Janarin.

“I bëra të qartë Edi Ramës edhe për 21 Janarin edhe për të gjitha gjërat”-u shpreh Doshi.

Tani që Doshi kërkon të flasë edhe për 21 Janarin, a mund t’i shërbente hetimeve dhe zbardhjes së ngjarjes një dëshmi e plotë e tij  për organizimin e protestës, të cilën opozita e atëhershme e quajti demostratë popullore. 

Shtetet e Bashkuara janë shprehur publikisht se janë të interesuara që kjo ngjarje të zbardhet dhe dëshmia e Doshit mund t’i ndihmonte këtij qëllimi, por ambasada amerikane në Tiranë në deklaratën pas përjashtimit të Doshit  u tregua shumë e ashpër ndaj ish-deputetit socialist, duke e quajtur rastin e tij si kanosje e krimit ndaj shoqërive të lira. 

ResPublica'

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s