Kategori
Uncategorized

SALI BERISHA: KUPOLA E MAZHORANCES APO SHPELLA E MAFIES…

1525351_449215815234923_2842848612122585195_n

Berisha:
Rama-Meta përgatitën atentatin ndaj Tom Doshit për të më fajësuar mua.vendimin per vrasjen e dyfishte Doshi-Fufi, e moren se bashku.

—Meta shefi i Gëzim Çelës të kokainës.
—Meta ka thirrur në zyrën e tij persona të caktuar për tu thënë se Sali Berisha ka dashur sponsorizuar këto dy vrasje.
—Metes i eshte kethyer menjehere restua.
Edhe një qime floku po i lëvizi këtij njeriut tonë ( Sali Berishes) kudo në Shqipëri dhe në botë do ti kesh punët siç meriton ti kesh.
Skenari ishte që ky do vriteshin dhe ky do u thoshte këtë.
—E para, kryetari i parlamentit, Ilir Meta, porosit dhe paguan ne emer te mazhorances vrasjen e nje deputeti te PS dhe nje deputeti te PD.
E dyta per skenarin e vrasjes se dyfishte u informua menjehere Rama dhe Tahiri, dhe ata ne vend qe te nderhynin urgjentisht per zbardhjen e akuzes publike me te rende ne 25 vitet e fundit e fshehen apo heshten, pra zbatuan kodin heshtjes te mafies per skenarin e krimit monstruoz, sikur ne kete vend te mos ekzistonte shtet por shpelle mafieje dhe vetem shpelle mafieje, çka tregon se ata ishin ose porositesit ose se paku miratuesit e skenarit.
Po këta nuk u vranë dhe thirrën familjarët e tyre dhe u thanë se këtë punë e ka stisur Sali Berisha ata ja kthyen sç e meritonte, e tmerruan në zyrë. Që një njeri të dalë, unë uroj të hetohet, por të dalë dhe të kapë tjetrin dhe të dëshmojë se më thanë me të vra më dhanë kaq para, kjo nuk ndodh kurrë e gënjeshtërt.
Doshi nderkohe kishte marredheniet me miqesore me Meten, i cili drekonte dhe darkonte cdo fund jave me te dhe nxitej nga ky i fundit per te krijuar nje grup sa me te gjere ne PS per te bere Meten pse jo edhe kryeminister de fakto.
Ilir Meta forcoi pozitat shume me Doshin.
—Meta ishte nje skllav i mjere i Rames, i cili sapo kthehej nga Brukseli, Berlini apo ndonje kryeqytet tjeter, lajmin e pare qe i jepte Metes ishte se:
Partneret i kishin kerkuar arrestimin e tij. Meta semurej, nuk dilte per tre dite nga shtepia.
—Meta per t’u çliruar nga skllaveria e Rames i duhej te lidhej me Ramen ne lidhje krimi, vrasje. Vetem keshtu ai nuk do ishte me skllav i Rames por do te kishte Ramen skllav te tij.
—Meta kerkoi miratimin e Edit qe te shpetonte njehere e mire Ramen nga Doshi, sikunder ai duhet te simetrizonte vrasjen me deputetin e PD, Mhill Fufi.

Gënjeu ai që desh të vriste Piro Baren? Nuk gënjen kush për krimin. Agim Rama u duhej sepse këta pas vrasjes do ja faturonin vrasjen Sali Berishës, eshte shprehur pas perfundimit te mbledhjes se grupit parlamentar te Partise Demokratike.

Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi sot kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Kuvendit, Ilir Meta si autorët e atentatit për eliminimin fizik të deputetit të mazhorancës, Tom Doshi.

Një skenar nga kryeparlamentari Ilir Meta që sipas tij ka dashur ta përfshijë në atentatin e deputetit Tom Doshi.

One reply on “SALI BERISHA: KUPOLA E MAZHORANCES APO SHPELLA E MAFIES…”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s