Kategori
Uncategorized

Dega e Partise Demokratike Shqiptare,Selanik- Greqi 1999—2009.

https://plus.google.com/106518131937434503325/posts/ZbCoPip1BYV

NA ISHTE NJEHERE…………….

Koha kur emigrantet besonin dhe kontribonin per Partine Demokratike.

Ndersa sot Partia Demokratike me emisaret e saj “kordinatore” (Mashtrues ordinere) Vertiten si cifutet ne shkretetire ne gjithe Greqine,dhe nuk mundet ti takojne jo me ti bashkoje dhe organizoje emigrantet.

Kjo sepse:
–Partia Demokratike i harroj emigrantet qysh ditet e pare qe mori pushtetin,ajo harroj ato c`ka ju premtoj per vite e vite ne opozite.

–Shfrytezoj dhe keqperdori besimin dhe perkushtimin qe i dhane emigrantet dhe antaret e PD_se, ne ditet dhe vitet e saj me te veshtira.

–Mbas marrjes se pushtetit, jo vetem qe i dekurajoi, duke i nxjerre jashte loje organizimet e emigranteve pro PD`_se, por shkriu ne heshtie dhe deget e saj,me preteksin tani jemi ne pushtet dhe nuk na duheni me. Punen qe bente dega e PD_se tani do e bejne diplomatet.

–Kur cdo organizim, veprimtari, pritje, perciellje te “Lidereve te Tiranes” u bene vetem me buxhetin e nje grupi te vogel drejtues te deges Selanik,dhe jo te Tiranes. Biles Tirana merrte nga antaret e PD_se dhe kuotat mujore rregullisht.

–Por tani Logos “Ne opozite jemi me ju,ne pushtet nuk ju njohim” i ka dale boja.

Dhe sot vertiten e vertiten emisaret e saj,por askund nuk po gjejne dot nje pike ankorimi.
Sepse askush nuk i ka besuar dikur,dhe jo me ti besoje tani.

Mashtruesit e rinj apo te vjeter, nga ajo fare rrace qe marrin nga nje (pension) Grek ne moshe te re, me zyrat (falas) ne godinen e sherbimit sekret grek ne Selanik nuk mund te behen pjese e organizimit dhe drejtimit te PD_se ne Selanik, dhe sidomos kur tani PD nuk eshte ne pushtet dhe nuk prodhon me qumesht,por hirre te thartuar.

Dega e Partise Demokratike Shqiptare,Selanik Greqi 1999-2009.

One reply on “Dega e Partise Demokratike Shqiptare,Selanik- Greqi 1999—2009.”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s