Kategori
Uncategorized

Zj Açka do te besoja shume me shume po te thoje leri VAJZAT te kthehen ne shtepi.

Murrizi i përgjigjet Açkës: Ata që bredhin derë më derë…

Me pelqeu shume thirrja e Flutra Açkes per Berishen ku i kerkonte qe te linte “ djemte” te ktheheshin ne shtepi pra ne PD,por nuk mu duk e vertete dhe e sinqerte

E para Zj Açka do te besoja shume me shume po te thoje leri VAJZAT te kthehen ne shtepi e jo djemte, sepse te larguar nga shtepia ( PD) nuk shoh djem por vetem vajza.

Shoh qe jeni larguar pa e ditur ndoshta as vete Ju Zj Açka, Zj Tabaku, Zj Çupi, Zj Pampuri, Zj Ulliri, Zj Gjergji, Zj Tase, Zj Dhori qe per hire te se vertetes jo vetem une por pothuajse te gjithe DEMOKRATET nuk e dine pse keni ardhe e si keni ardhe ne PD e pastaj te pyesim per kontributin Tuaj qe jeni bere deputete.

Nese VAJZAT dhe “ vajzat” deputete kane ngaterruar rrugen dhe bredhin dere me dere duke justifikuar bredhjen me mbylljen e deres se shtepise( PD), 

atehere nuk e kane fajin njerezit e shtepise por keto VAJZA apo “ vajza” sipas gjuhes se popullit do te quheshin te “ perdala” ose “ rrugaçe” jo te larguara nga shtepia.

Ehhhhhhhhh sa larg njeri tjetrit jane “ djemte” e Tu nga DJEMTE e Çerçizit ,sa po te ishte Çerçizi gjalle do ndjehej shume i ofenduar dhe do vriste veten me hurme Arabie.

Keshtu qe “ djemte” e Tu Zj Açka e kane “ filluar” luften kane qysh ne 19 shkurt 2019 per mare ate mandat dhe ato karrike deputetesh kur nuk pyeten as per Amerikanet qe sot na i dashkan “shume”, por e kane filluar jo me pushke e me dyfek, por me lepirese ne goje e me breke neper kembe.

Keshtu qe te dalin ne “beteje” me 14 maj dhe te mos fshihen si mender usheheqesa qe duan roje nga Garda se as i pjerdh e as i “vret” kush, e te shikojne sa vlejne sejcili, pastaj per tu kthyer ne shtepi deren hapur do ta kene besoj por jo per ne qoshe, siç eshte vepruar me nje nga ata djemt qe je ti ne foto kur u kthye ne maje pasi i pat vene tankun shtepise( PD).

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s