Kategori
Uncategorized

Berisha: Don’t believe anything from Yuri Kim, she does everything for her file and personal interests

I do not judge Yuri Kim in relation to Berisha, but to my country. It has violated the Constitution of my country, the US Constitution, it has violated the Vienna Convention on the Statute of the Diplomat.

We’re leaving her calls for grass to the Democrats, but I’m taking her latest stance on the party’s SKAP. It was the most absurd attitude. It was the most destructive attitude.

The intervention of Edi Rama and Yuri Kim in an unimaginable race to elect the three-year chairman of that body gave that body a coup de grace.

Every person who works, who leads, is very clear that his success depends on the team. He leads, but without a team he does not succeed.

These two, Edi Rama and Yuri Kim, in the most unconstitutional, most unscrupulous way, intervened and tore that body to pieces. For what? To destroy any spirit of cooperation, to create a pro-American, pro-mafia, pro-so, pro-so reality

So they gave a mercy shot to the SKAP of the party. She could never interfere. I tell the Albanians that this is the way of the Banana Republic. But America has given up on Banana Republics. It is the Soros mafia. It is not the America of values.

So I invite you not to trust her. She, the great misfortune that befell the ambassador on the 100th anniversary of our relations and worked to damage the reputation of the great country of freedom. And he succeeded. She did everything for her file and her personal interests.

Let’s continue our path based on values and principles,” said Berisha.

Berisha: Mos besoni asgjë nga Yuri Kim, gjithçka e bën për dosjen e saj dhe interesat personale 

Kreu i opozitës, Sali Berisha, komentoi gjatë bashkëbisedimin me qytetarët, edhe qëndrimet e fundit të ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

“Unë mendoj se guvernatorja Yuri Kim ka shënuar në qëndrimet e saj, rekorde të zeza të papajtueshme me statusin e një diplomati. Ajo ka trajtuar Shqipërinë jo si një vend aleat i SHBA, por si një vend vasal.

Nuk e gjykoj Yuri Kim në raport me Berishën, por me vendin tim. Ajo ka shkelur Kushtetutën e vendit tim, Kushtetutën e SHBA, ka shkelur Konventën e Vjenës mbi statutin e diplomatit.

Po i lëmë thirrjet e saj për barin për demokratët, por po marr qëndrimin e saj të fundit ndaj SKAP-it të partisë. Ishte qëndrimi më absurd. Ishte qëndrimi më shkatërrues. Ndërhyrja e Edi Ramës dhe Yuri Kim në një garë të paimagjinueshme për të zgjedhur kryetarin trevjeçar të atij organi, i dha atij organi një goditje mëshire.

Çdo njeri që punon, që drejton, e ka shumë të qartë se suksesi i tij varet nga ekipi. Ai udhëheq, por pa ekip nuk ka sukses. Këta të dy, Edi Rama dhe Yuri Kim, në mënyrën më antikushtetuese, më të paskrupullt, ndërhynë dhe e bënë copë-copë atë organ. Për çfarë? Për të prishur çdo frymë bashkëpunimi, për të krijuar një realitet pro-amerikan, pro-mafioz, pro-kështu, pro-ashtu.

Pra, i dhanë një goditje mëshire SKAP-it të partisë. Ajo nuk mund të ndërhynte kurrë. Unë u them shqiptarëve se kjo është rruga e Republikës së Bananeve. Por Amerika ka hequr dorë nga Republikat e Bananeve. Është mafia e Sorosit. Nuk është Amerika e vlerave.

Ndaj ju ftoj që të mos i besoni asgjë asaj. Ajo, fatkeqësi e madhe që rastisi ambasadore në 100-vjetorin e marrëdhënieve tonë dhe punoi për të dëmtuar reputacionin e vendit të madh të lirisë. Dhe ia arriti. Gjithçka e bëri për dosjen e saj dhe interesat e saj personale.

Ajo mashtroi qeverinë e vet. Mblodhi gënjeshtrat e Edi Ramës, Bashës, Ballës, Veliajt dhe i transferoi. Të gjitha të fabrikuara nga mediat e Sorosit. Të gjitha i dolën gënjeshtra.

Ajo bëri gjithçka që PD të mos ishte kjo që është. Ajo bëri gjithçka që të caktonte kryetarin e PD. Pasi i doli bomba e parave sovjetike me Bashën, u kthye te Alibasha.

Të vazhdojmë rrugën tonë bazuar te vlerat dhe parimet,” tha Berisha.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s