Kategori
Uncategorized

Shkodra nuk futet ne kafaz, se nuk ka kafaz ta mbaje!

Shkodra nuk e nderron bicikleten me limuzine, sepse bicikleta eshte kulture, limuzina eshte para dhe kultura eshte me e forte se paraja!

Shkodra nuk futet në kafaz, sepse asnjë ushtri, asnjë luftë, asnjë diktator, nuk ka mundur të mbajë Shkodrën në qeli.

Shkodra është bilbil që jeton vetëm në liri, dhe nuk e shkëmbën lirinë, as me kafazët me pesë yje të ustallarëve!

Shkodra nuk futet ne kafaz, se nuk ka kafaz ta mbaje!

Nga Kreshnik Osmani /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s