Kategori
Uncategorized

Kur këndon mbi pleh “kokoshi” .

Te shpetojme Alibejan! Nga Tritan Shehu /


Ai eshte renduar shume, ne menyre galopante!
Ndoshta i ka bere keq edhe Viti i Ri, gjeli, a dicka tjeter…
Deliret e tij mendore, perceptimet e tij te deformuara per realitetin, po e cojne shume larg ne “semundjen” e tij.
Ndoshta i duket vetja si Kim Jong-Un a dikush tjeter i ngjashem.
Apo si gjeli mbi kotec, qe tremb pulat pereth….
Kjo e fundit me duket me reale, me e vertete!
Por pavaresisht nga “figura” qe imagjinon per vehten e tij, ai ka perceptime te deformuara, iluzione, delire.
Qe e cojne pastaj ne kete shkalle keqesimi te “shendetit mendor”!


Eshte renduar fort i shkreti kohet e fundit, duke tejkaluar ne thellesi e ritem shume edhe nga parashikimet qe kisha per ecurine e tij shendetesore!
Deri sa arrin te firmose te tilla pacavurre….si simptom e “semundjes” se rende te tij!
Dhe kete e ben atehere kur te gjithe po punojne, perpiqen per tejkalimin e ndarjeve.

Ndarje te cilat ai vete i ka “zyrtarizuar” me ate cope leter, qe firmosi per here te pare si “kryetar” i grupit, i caktuar nga….
Sidoqofte nje keshille per koleget e tjere opozitare:


Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s